Знайдено планету, на якій може існувати життя

Знайдено планету, на якій може існувати життя

На планеті із вмираючим сонцем може існувати життя / New Scientist

Експерти припускають, що поряд з сонцем, що вмирає, насправді може розташовуватися планета, на якій присутня життя. Якщо інформацію вдасться підтвердити, це буде перший випадок відкриття планети саме таким способом.

Про це повідомляє BBC.

Екзопланета була виявлена ​​у тій зоні, яка придатна для життя. Її батьківською зіркою виступає білий карлик. Дослідники відзначають, що на такій відстані на планеті не дуже спекотна і не дуже холодна температура, тому на ній цілком може бути життя.

На сайті Королівської астрономічної спільноти було опубліковано результати проведеного дослідження, яким керував Джей Фаріхі з Університетського коледжу Лондона. Він наголосив, що таке спостереження проводиться астрономами вперше.

Звернути увагу варто на те, що після своєї смерті зірки великого розміру перетворюються на чорні дірки, а дрібніші, схожі на Сонце, стають білими карликами. Якщо говорити більш простою мовою, то білі карлики – це ті зірки, які повністю витратили свої зовнішні верстви, тому залишилися без своїх зовнішніх шарів. Як правило, вони мають розмір не більше планети і при цьому випромінюють світло блакитно-білого відтінку. Можлива планета, яку виявили фахівці, розташована на відстані не більше 117 світлових років від Землі.

Сьогодні експерти не мають достатньої кількості точних доказів того, що ця планета насправді існує. Якщо ж припустити, що вона все ж таки є недалеко від білого карлика, то першим доказом стане рух 65 різних структур, які мають практично такий самий розмір, як і Місяць. Вони обертаються навколо «зони, в якій може існувати життя». Вчені наголошують на тому, що між структурами не відбувається зміни відстані. Це може говорити про те, що на них впливає гравітація якоїсь планети, яка знаходиться на мінімальній відстані від них. Варто відзначити, що придатна для життя зона вважається та, де може бути присутнім вода в рідкому стані.

Раніше ми писали, що Астрономи знайшли гарячу планету, розміром із Землю. Команда астрономів з різних країн скористалася спеціальним космічним апаратом TESS і за його допомогою змогла зафіксувати планету розміром із Землю, яка раніше не була відома фахівцям. Як вдалося встановити, вона набагато гарячіша, ніж наша планета.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.