Як треба спати вдень, щоб це пішло на користь

Як треба спати вдень, щоб це пішло на користь

Як потрібно правильно спати вдень / фото: pixabay.com

Від того, якiм якісним буде сон, залежить самопочуття людини. Якщо є проблеми з висипанням, це може бути величезний стрес для організму. Саме тому інколи спати вдень дуже корисно.

Про це повідомляє WebMD.

Насамперед варто визначити те, чи потрібно вам спати вдень. Якщо якість нічного сну знаходиться на низькому рівні, то від денної дріми не буде жодного результату і втома нікуди не зникне. При цьому ситуація може стати лише гіршою. Коли людина вночі спить добре, то денний сон допоможе покращити концентрацію, пам’ять та підвищити рівень креативності. Крім того, таким чином можна знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань та легше справлятися зі стресовими ситуаціями. У той же час деякі люди припускаються серйозних помилок, які можуть негативно позначитися на стані здоров’я.

На думку фахівців, не бажано спати після 14:00. Через це буде складно засипати увечері. Після денного сну обов’язково потрібно трохи часу, щоб організм знову включився в роботу. Як показує практика, приблизно півгодини після денного сну людина перебуває у в’ялому стані.

Не треба вдень спати надто багато. Щоб набрати сил і продовжити активно працювати, достатньо подрімати буквально 20 хвилин. Якщо ж тривалість сну буде більшою, то в такому разі ефект відновлення просто не спрацює. Деяким людям потрібно трохи часу, щоб заснути, а іншим більше. Тому при включенні будильника до 20-25 хвилин сну потрібно додавати ще 15 на засипання.

Якщо потрібно заснути увечері досить рано, то вдень спати не потрібно, адже тоді якість нічного сну буде значно знижена. Люди, які часто стикаються з безсонням, також не повинні спати вдень.

Варто відзначити, що кава або міцний чай можна випити перед денним відпочинком, адже ефект від них починається лише приблизно через півгодини. Це повністю збігається з тим періодом, коли людина має прокинутися.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.