Як позбутися ос біля будинку: методи боротьби з комахами

Як позбутися ос біля будинку: методи боротьби з комахами

Як позбутися ос біля будинку / фото: reepik.com

Влітку багато хто воліє відпочивати на природі або просто на свіжому повітрі. Але не завжди це вдається зробити безпечно, адже всю картину псують численні комахи, до яких можна віднести шершнів, бджіл і ос. Є кілька простих порад, які допоможуть вирішити проблему та якісно відпочити на свіжому повітрі.

Про це повідомляє Sante Plusmag.

Оси для людей з алергічними реакціями можуть виступати як дуже небезпечні комахи. Всього одного укусу достатньо для того, щоб з’явився сильний висип або набряк обличчя, свербіж. У особливо важких випадках виникають проблеми з диханням.

Звичайно, можна піти до спеціалізованих магазинів та знайти хімічні препарати, які були створені для боротьби з різноманітними комахами. Але далеко не завжди ці засоби будуть безпечними для здоров’я, тому варто скористатися менш небезпечними порадами та методами.

Прибирання у саду

Як їжу оси використовують мертвих комах, личинки, а також різноманітні солодкі залишки їжі. Саме тому їх особливо приваблюють склянки з солодкими напоями. Важливо прибирати регулярно не тільки в будинку, а й у дворі або саду. Обов’язково потрібно перевірити ділянку на наявність осиних гнізд. Варто усунути тріщини у стінах, викинути порожні ящики, де можуть жити комахи. Гнізда, якщо їх було виявлено, необхідно знищувати дуже обережно, щоб оси не почали кусатися.

Рослини проти ос

Оси дуже погано реагують на деякі рослини. Комах добре відлякує часник, цибуля, лимонник, чебрець, м’ята, а також рожева герань. На невеликий проміжок часу захиститись від ос допоможе простий засіб. У воду потрібно додати трохи ефірної олії м’яти та розпорошити розчин за допомогою пульверизатора по будинку та двору.

Пастки

На території ділянки можна додатково встановити пастки, якщо оси літають у дворі. Для цього береться звичайна пластикова пляшка. У неї необхідно налити невелику кількість рідкого мила, воду цукор та оцет. Усі компоненти ретельно перемішуються. Ос привабить солодкий цукор і вони залітатимуть у пляшку, але звідти вибратись не зможуть.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.