Як під час грози не стати жертвою блискавки

Як під час грози не стати жертвою блискавки

Як уберегти себе від удару блискавки під час грози / фото: freepik.com

Жодна людина не застрахована від удару блискавкою під час грози, але якщо дотримуватися кількох простих порад, то ризик стає набагато нижчим. При цьому поради дещо відрізнятимуться залежно від того, де саме перебуває людина.

На вулиці

Коли людина знаходиться на вулиці і почалася гроза, потрібно постаратися якнайшвидше знайти приміщення, де можна було б перебувати до закінчення негоди. Це може бути найближчий магазин або кафе. Не треба ховатись під деревами, особливо якщо вони самотні. Від них краще триматися на максимальній відстані. Також не варто наближатися до антен, електричних дротів і навіть до вологих стін. Поряд не повинно бути металевих огорож, ліній електропередач, великих металевих споруд.

У будинку або ж у квартирі

У будинку на час грози варто вимкнути побутові електричні пристрої, не користуватися телефоном і не тримати його на зарядці. Краще відійти від дверей, вікон та ретельно їх закрити. Не рекомендується торкатися водопровідних кранів. Жоден блискавковідвід не може на всі 100% захистити та гарантувати повну безпеку людині.

В автомобілі

Це досить безпечне місце, де можна перебувати під час грози. Варто закрити вікна та опустити антену авто, припаркуватися на узбіччі або на спеціальній автостоянці. При цьому поруч не повинно бути високих дерев. У грозу дуже небезпечно їхати мотоциклом, велосипедом, адже дані транспортні засоби є відмінними провідниками струму.

У воді чи лісі

Негайно потрібно вийти з води та відійти від неї щонайменше на 200 метрів. Не варто намагатися сховатися в кущах поряд із водоймою. Ідеальним варіантом стане суха ямка, канава, в якій можна було б почекати, поки погода стабілізується. Якщо гроза застала людину в лісі, то їй варто знайти низькорослу ділянку гаю. У жодному разі не можна ховатись під дуже високими деревами і тим більше торкатися до них. Як правило, блискавка б’є у найвище дерево. Крім того, не потрібно лягати на землю, адже тоді все тіло буде під загрозою, якщо вдарить блискавка.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.