Встановлено, скільки часу перед сном можна проводити у гаджетах

Скільки часу перед сном можна проводити у гаджетах / фото: Dreamstime.com
Співробітники Університету штату Делавер провели нове дослідження, під час якого вивчалося те, як саме прослуховування музики, перегляд фільмів чи відео впливають на якість людського сну. Результати вийшли досить цікавими.
Про це повідомляє SciTechDaily.
В експерименті брало участь 58 людей. Вони розповідали про те, скільки саме часу перед сном приділяли гаджетам, читали новини, дивилися фільми або слухали музику. Після цього респонденти лягали спати, а за допомогою спеціальних датчиків відбувалося зчитування активності мозку та загалом всього стану організму. Привертали експерти увагу ще й на тривалість сну, а також його якість.
Дослідження дозволило встановити, що люди, які користуються гаджетами приблизно за годину до того, як заснуть, не мають жодних негативних наслідків, які могли б вплинути на якість сну і його тривалість. Якщо використання гаджетів відбувалося безпосередньо перед сном, то наслідки для організму були не зовсім позитивними. Ті, хто занадто довго слухав музику або дивився фільми, перш ніж заснути, скаржилися на досить сильний дискомфорт. Тривалість сну скорочувалася, а його якість помітно погіршувалося.
Морган Елліторп з Університету штату Делавер розповів про те, що перед сном не бажано сидіти в інтернеті або ж займатися прослуховуванням музики. Якщо це потрібно зробити, варто виділяти процесу мінімум часу.
Здорова людина має спати 7-9 годин. Діти та підлітки повинні виділяти по 8-11 годин на сон. На тривалість сну впливатиме активність людини протягом дня, а також стан здоров’я. Щоб заснути швидко, треба перестати думати за щось негативне. Варто спробувати повністю розслабитись. Місце для сну має бути максимально комфортним. Усі гаджети мають бути відключені мінімум за півгодини до сну. Також не варто захоплюватися кавою, тим більше незадовго до відходу до сну.
Глобальне потепління може спричинити отруєння радоном
Вчені виявили, що саме спровокувало загадкове цунамі, яке охопило світ у 2021 році
Розкрито природу загадкового радіогало в 1,4 млрд світлових років від Землі