Вчені виявили на дні Чорного моря «цвинтар» затонулих кораблів

Вчені виявили на дні Чорного моря «цвинтар» затонулих кораблів

«Цвинтар» затонулих кораблів у Чорному морі  / фото: Arkeonews

Поруч із територіальними водами Болгарії на самому дні Чорного моря фахівці випадково виявили величезну кількість уламків кораблів, вік яких сягає 2500 років.

Про це повідомляє My Modern Met.

Дослідники займалися вивченням історичного рівня води у Чорному морі. У ході свого дослідження вони випадково знайшли справжнісінький «цвинтар» кораблів. Усього було виявлено останки приблизно 60 суден із різних епох – римської, османської, візантійської. Це відкриття було зроблено ще кілька років тому співробітниками Центру морської археології Саутгемптонського університету. На той час велася активна робота над проектом Black Sea MAP.

Випадкова знахідка відіграє дуже важливу роль, адже за її допомогою фахівці зможуть дізнатися багато цікавої інформації про минуле. Археологи після цього почали співпрацювати з Болгарським інститутом археології, а також із Болгарським центром підводної археології для того, щоб можна було продовжувати проводити дослідження поряд із узбережжям Болгарії. Експерти застосовували спеціальні транспортні засоби, якими можна керувати дистанційно для того, щоб не просто зафіксувати зображення, а ще й змоделювати 3D-фотограмметрію, а також різноманітні відео. Команді вдалося досліджувати численні уламки, на яких чудово помітні луки, щогли, а також вигравірувана деревина декоративного характеру.

Усі останки збереглися у відмінному стані. Причиною цього можна назвати особливий хімічний склад води у Чорному морі. На глибині близько 150 метрів практично повністю відсутній кисень і дуже мало світла. За рахунок цього морські організми не живуть на такій великій глибині, тому кораблями, що затонули, ніхто не харчується. Це дозволило дерев’яному різьбленню зберегтися в такому ж стані, що і 2500 років тому, коли ці судна пішли на дно в результаті аварії.

Раніше ми писали, що у стародавній могилі з дітьми виявили іграшковий барабан. У дитячій могилі на території Великобританії було виявлено барабан невеликого розміру. Його вік сягає приблизно п’яти тисяч років. Знахідку було здійснено ще у 2015 році, але лише цього року його збираються вперше продемонструвати на виставці «Світ Стоунхенджа», яка буде проведена у Британському музеї.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.