Вчені розповіли, чим корисні нічні кошмари

Вчені розповіли, чим корисні нічні кошмари

Чим корисні кошмари / фото: pixabay.com

Фахівці встановили, що погані сни, які стають причиною виникнення страху, мають не тільки негативну, але ще й позитивну сторону. З їхньою допомогою вдається певною мірою «тренувати» нервову систему. За рахунок цього вона готується швидко реагувати на різноманітні стресові ситуації, які можуть відбуватися у реальному житті.

Про це повідомляе Human Brain Mapping.

На початку у дослідженні взяло участь 18 осіб. Фахівці скористалися електроенцефалографом для того, щоб можна було фіксувати активність мозку у різних його ділянках безпосередньо під час сну. На голові кожного з учасників було закріплено 256 спеціальних датчиків. Потім усіх будили кілька разів протягом ночі, щоб запитати, чи їм наснилося щось погане.

Лампрос Перогамврос із Женевського університету зазначив, що залежно від того, яку відповідь давав учасник дослідження, проводився ретельний аналіз зафіксованої мозкової діяльності. Внаслідок цього вдалося виявити ті дві ділянки, які мають пряме відношення до відчуття страху безпосередньо під час сну. Розташовуються вони в центральній частині та передній поясній корі. Перша ділянка оцінює емоції під час пробудження, а друга готує організм до того, щоб правильно відреагувати на певну загрозу.

Згодом експерти провели черговий експеримент. Протягом тижня 89 людей ретельно записували все те, що їм снилося, а також відзначали емоції, які виникали при цьому. Далі вчені скористалися магнітно-резонансною томографією та встановили, як саме люди можуть реагувати на показані ним сцени насильства. Результати дослідження продемонстрували, що чим сильніше люди злякалися уві сні, тим меншою була активація островкової частки та поясної кори під час перегляду зображень.

Раніше ми писали, що експерти розповіли, що потрібно їсти після тренування. Для того, щоб м’язова маса наростала якнайшвидше, варто особливу увагу приділяти своєму харчуванню безпосередньо після тренувань. Важливо зробити раціон максимально збалансованим та різноманітним. Це грає величезну роль тоді, коли людина займається своїм тілом.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.