В ООН попередили про глобальний голод через війну в Україні

В ООН попередили про глобальний голод через війну в Україні

ООН / фото: ВВС

Повномасштабне вторгнення Російської Федерації в Україну може стати причиною того, що більше, ніж 1/5 населення планети, а це близько 1,7 мільярда людей, зіткнеться не просто зі злиднями, а й з голодом. Ця заява була зроблена секретарем Організації Об’єднаних Націй Антоніу Гутеррішем.

Про це повідомляє USA Today.

«… війна негативно позначилася на всьому світі. Ця криза може призвести до того, що понад півтора мільярда людей почнуть голодувати і будуть перебувати за межею бідності», – каже секретар ООН.

Гутерріш наголосив на тому, що саме Україна та Російська Федерація постачають приблизно 30% від усього виробництва ячменю та пшениці. Крім того, раніше були суттєві поставки кукурудзи та виробництво більшої частини соняшникової олії, що використовується у всьому світі. Саме це зерно дозволяло прогодувати найбідніші категорії людей. Приблизно третина всіх поставок пшениці здійснювалася в 45 африканських країн, які належать до найменш розвинених.

Генсек ООН додав ще й те, що війна спричинила закриття багатьох портів. Експерт зерна було припинено, а фермери не можуть спокійно вирощувати новий урожай. Відповідно почали швидко підвищуватися ціни. Наприклад, якщо порівнювати вартість пшениці та кукурудзи, то цього року вона збільшилася вже на 30%.

Також було звернено увагу на ціну, встановлену на енергетичні носії. Нафта марки Brent за рік стала дорожчою на 60%, а ціна на природний газ і натуральні добрива взагалі збільшилася вдвічі. Гутерріш не забув додати, що практично весь світ повністю солідарний з Україною, але водночас не спостерігається «ознаки підтримки тих 1,7 мільярда людей, які можуть стати жертвами цієї війни».

На сьогоднішній день, за його словами, ООН потребує мінімум 8 мільярдів доларів для того, щоб можна було профінансувати програму, спрямовану на забезпечення продовольством людей у ​​країнах, які належать до найбідніших.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.