У стародавній могилі з дітьми виявили іграшковий барабан

У стародавній могилі з дітьми виявили іграшковий барабан

Іграшковий барабан віком близько 5000 років / фото: The Megalithic Portal

У дитячій могилі на території Великобританії було виявлено барабан невеликого розміру. Його вік сягає приблизно п’яти тисяч років. Знахідку було здійснено ще у 2015 році, але лише цього року його збираються вперше продемонструвати на виставці «Світ Стоунхенджа», яка буде проведена у Британському музеї.

Про це повідомляє ScienceAlert. 

Британський музей зробив заяву, в якій йдеться про те, що цей барабан є одним із найзначніших творів мистецтва, яке вдавалося відшукати на території Британських островів.

Співробітники компанії Allen Archeology у 2015 році виявили поховання дітей у північній частині Англії. У могилі вони відкопали останки, що належали трьом дітям віком від трьох до 12 років. Кістки розташовувалися настільки близько, що створювалося враження, що вони обіймаються або тримаються за руки. Вчені відзначають, що вирізаний з крейди барабан не є музичним інструментом. Імовірно, це витвір мистецтва або навіть оберіг або дитяча іграшка. Барабан розташовувався під головою у найстаршої дитини, а поруч знаходилися кістяна паличка і невелика кулька з крейди.

Цей барабан став уже четвертим виробом. Його знайшли з відривом 380 км від Стоунхенджа. Фахівці підкреслюють, що неймовірною знахідкою вважається і дитяча могила, адже жителі Англії в епоху неоліту, як правило, спалювали померлих.

Якщо говорити безпосередньо про барабан, то співробітники Британського музею вважають його майстерно виготовленим предметом. На виробі є красиве різьблення, що нагадує прикраси предметів, виготовлених в епоху неоліту. Раніше їх знаходили виключно на території Ірландії та Шотландії. Це може стати доказом того, що, незважаючи на відстані, жителі Великобританії, а також Ірландії в ті давні часи досить тісно спілкувалися між собою.

Раніше ми писали, що у бурштині знайдено ящірку, вік якої понад 100 млн років. Палеонтологам вдалося ідентифікувати вид ящірок, який раніше був невідомий. Вони провели аналіз вмісту шматочка бурштину, відкопаного у шахті, розташованій у М’янмі. У смолі застигла істота, вік якої сягає 110 мільйонів років.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.