У США кліщі поширюють смертельний вірус

У США кліщі поширюють смертельний вірус

Вірус викликає лихоманку, ураження центральної нервової системи, а також енцефаліт / фото: pixabay.com

У штаті Пенсільванія (США) було встановлено, що кліщі розносять небезпечний вірус, який може спровокувати смерть. Він отримав назву вірус Повасан (Powassan). Слід зазначити, що переносником захворювання є кліщ Ixodes scapularis.

Про це повідомляє Live Science. 

Повассан має ще одну найпоширенішу назву – «вірус оленячого або чорноного кліща». Він зустрічається дуже рідко і здатний провокувати розвиток неймовірно важких неврологічних наслідків, які далеко не завжди вдається усунути. Передача вірусу відбувається після того, як самка чорного кліща вкусить свою жертву. Влада почала турбуватися щодо того, що надалі не тільки цей смертельний вірус, а й багато інших, поширюватиметься за допомогою кліщів надто швидко.

Для того щоб відбулося зараження всього організму, потрібно буквально 15 хвилин. Це дуже швидко, особливо якщо порівнювати із передачею цими паразитами інших захворювань. Фахівці відзначають, що кліщ повинен прикріпитися щонайменше на добу для того, щоб передати людині, наприклад, хворобу Лайма.

Вірус Повассан вперше був зафіксований вченими у 1952 році. Дитина, яка заразилася найпершою, зрештою померла. На сьогоднішній день ще не була винайдена вакцина або якісь ліки, але при цьому фахівці продовжують розробки. Найкращим варіантом у цій ситуації є профілактика укусів кліщів.

Центр контролю та профілактики захворювань надав інформацію щодо того, що в більшості випадків при зараженні вірусом Повассан не відчуваються жодні симптоми. Але якщо вони з’явилися, це означає або смертельний результат, або серйозні наслідки для здоров’я. Після інфікування може виникнути лихоманка, блювання, біль голови, слабкість. До важких ознак відносять втрату координації і сплутаність свідомості, потім з’являються судоми, людина не може нормально розмовляти. Летальним результатом закінчується 1 із 10 випадків. Половина людей, у яких захворювання протікало у важкій формі, зіткнулися з неврологічними проблемами, яких довго не виходило позбутися.

Раніше ми писали, що четверта людина у світі вилікувалась від ВІЛ. Жінка зі США змогла вилікуватись від ВІЛ. Журналісти зазначають, що мешканка Нью-Йорка для цього скористалася досить рідкісним і водночас дуже небезпечним способом лікування ВІЛ стовбуровими клітинами. При цьому вона стала першою жінкою і четвертою за рахунком людиною, якій вдалося впоратися з таким серйозним захворюванням. Також є інформація про те, що пацієнтка боролася ще й з онкологією, тож отримувала подвійне лікування.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.