У Перу знайшли стародавній череп із металевим імплантом

У Перу знайшли стародавній череп із металевим імплантом

Стародавній череп зі слідами унікальної операції / фото: Live Science

У Перу виявили стародавній конусоподібний череп, у якому був присутній металевий імплант. Він може стати доказом того, що в країні проводилися складні операції. У той же час досить багато фахівців припускають, що череп із вставленою металевою пластиною – це лише підробка, яка була виготовлена ​​набагато пізніше.

Про це повідомляє Live Science.

Те, що череп має досить дивну форму, нікого не дивує. Причиною цього є те, що стародавні перуанці стискали голови дітям спеціальними пов’язками, що дозволяло досягти певної форми. Але якщо вставлений в череп імплант виявиться справжнім, то це стане унікальною знахідкою.

Варто зазначити, що у виявленому черепі є отвір під металом, який міг утворитися через трепанацію. Це спеціальна операція, під час якої робиться невеликий отвір для того, щоб усунути хворобу або травму черепа. Подібна процедура проводилася досить часто у стародавньому світі. Музей остеології, що знаходиться в штаті Оклахома, опублікував на своїй офіційній сторінці у Facebook кілька знімків черепа. Також у пості йдеться про те, що фахівці не вірять у те, що металевий імплант є справжнім. Зазначається, що вчені все ще не проводили радіовуглецеве датування, тому не можуть точно відповісти на питання про те, скільки років цій знахідці.

Джон Верано з університету Тулейна в Луїзіані стверджує, що череп є сучасною підробкою. Верано у 2010 році проводив дослідження кількох різних андських черепів, які містили металеві імпланти. Він навіть написав на цю тему статтю, в якій було детально описано те, що металеві пластини були підробками або виступали як підношення на могилі і не були спеціальними хірургічними імплантами.

У той же час є фахівці, які говорять про те, що пластина є справжньою. Наприклад, Даніель Курін із Каліфорнійського університету розповів, що череп, швидше за все, належить літньому чоловікові, який отримав серйозну травму голови. Концентричні лінії перелому демонструють те, що розпочався процес загоєння. Це говорить про те, що людина прожила з вставленим імплантом, щонайменше кілька тижнів, а то й місяців.

Раніше ми писали, що археологи знайшли свідчення «золотої лихоманки» у Європі. На пагорбах Мала Магура поруч із селом Тужина, що у Словаччині, вченим вдалося знайти археологічні докази «золотої лихоманки». Саме вона охопила жителів Європи у 14 столітті.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.