У ЄС визначили терміни запровадження нафтового ембарго проти РФ

У ЄС визначили терміни запровадження нафтового ембарго проти РФ

Нафтове ембарго проти РФ / фото: freepik.com

ЄС збирається незабаром поступово відмовлятися від покупки нафти РФ. Відбудеться це відразу після того, як у Франції буде проведено другий тур президентських виборів. Голосування заплановане на 24 квітня.

Про це повідомляє New York Times.

Через те, що Німеччина та Угорщина дуже залежать від російської нафти, довгий час питання ембарго навіть не розглядалося. Під час запровадження останнього санкційного пакету ЄС було ухвалено рішення запровадити вугільне ембарго, яке стане активним уже у серпні цього року. Вже тоді представники ЄС почали припускати, що, можливо, скоро почнуть працювати й ті санкції, які стосуються нафти. Це буде вже шостий пакет.

Нафтове ембарго працюватиме практично так, як і вугільне. Країни при цьому отримають тимчасовий буфер для того, щоб знайти нових постачальників. Запропоновані обмеження обговорюватимуться після того, як пройде останній тур виборів у Франції. Це певною мірою стане гарантією того, що вибори будуть чесними, адже на місце президента претендує Марін Ле Пен, яка підтримує Кремль. Відповідно, шанси того, що буде переобрано Еммануель Макрон, вищі. Слід зазначити, що схвалення ембарго відкладено через те, що 16 квітня святкується католицький Великдень, а 24 квітня – православний. Ці свята відзначають усі країни Європи. Це говорить про те, що обговорення відбудеться остаточно наприкінці квітня або на початку травня.

Міністр економіки Німеччини Роберт Габек попросив громадян використати мінімальну кількість енергії для того, щоб якнайбільше стати незалежними від російських енергетичних ресурсів. Він наголосив, що люди можуть скоротити приблизно на 10% індивідуальне споживання енергії. При цьому роботодавці також можуть взяти участь у цій справі та надати можливість деяким працівникам працювати вдома.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.