Що таке дефолт і що він означає для Росії

Що таке дефолт і що він означає для Росії

Дефолт у Росії / фото: Економічна правда

Багато хто не може дочекатися, коли ж нарешті в Росії відбудеться дефолт, адже для цього існує безліч передумов і основною є те, що країна втратила можливість виплачувати свій зовнішній борг у валюті. Причиною цього стало те, що РФ тепер не може купувати потрібної кількості валюти через накладені санкції. Крім того, втрачено доступ до валютних заощаджень, що знаходяться за кордоном. На них було накладено арешт.

Про це повідомляє CNN.

Якщо до 4 травня включно Росія не зможе розплатитися в доларах по євробондах, це призведе до виникнення технічного дефолту. Гроші бралися у валюті, тому в такому вигляді їх потрібно і повертати, а рублі ніхто при цьому приймати не збирається.

Дефолт – це відмова країни від сплати кредитів, взятих за кордоном або неможливість здійснення платежів. Якщо говорити більш простою мовою – «банкрутство». У той самий час ці два поняття досить відрізняються між собою. Коли компанія оголошується банкрутом, все її майно продається для ліквідації хоча б частини боргу. У випадку з державою так вчинити не можна і багатьох цей факт засмучує.

Санкції стають причиною того, що країна-агресор дедалі більше наближається до дефолту. Якщо це станеться, то в такому разі РФ щонайменше п’ять років не зможе брати кредити на зовнішньому ринку. Водночас, МВФ, Світовий банк та деякі країни, які згодні допомогти, зможуть видати позику. Як показує практика, часто країни намагаються домовитися з МВФ про фінансову допомогу, але ця структура також враховує політичну ситуацію, а у випадку з Росією, вона далека від ідеалу.

Коли країна оголосить дефолт, це не означає, що борг буде прощено. Далі на РФ подадуть до суду та заарештують те майно, що знаходиться за кордоном, використовують доступні резерви із зарубіжних банків.

Першим наслідком дефолту стане девальвація долара. Курс національної валюти знизиться, що негативно позначиться на соціальних виплатах, зарплатах та пенсіях. Люди стануть набагато біднішими. Через те, що на країну не звертатимуть увагу інвестори, перестане розвиватись бізнес. Відповідно, почне скорочуватися штат, що призведе до масштабної хвилі безробіття. Все це разом спричинить досить серйозну соціальну кризу.

Раніш ми писали, що у Кремлі вигадали нову мету “спецоперації” в Україні. Російська Федерація вторглася на територію України та розв’язала повномасштабну війну для того, щоб «США перестало домінувати у світі». Така заява була зроблена главою Міністерства закордонних справ РФ Сергієм Лавровим під час його інтерв’ю телевізійному каналу «Росія 24».

А також, що посол Росії у США пригрозив Вашингтону війною. Анатолій Антонов, посол РФ у США, почав безпосередньо погрожувати Вашингтону війною у тому випадку, якщо країна продовжуватиме постачати зброю в Україну. Кремль попередив про те, що подібні дії є неймовірно небезпечними і можуть вважатися провокацією, адже спрямовані на Росію. Через це між США та РФ може виникнути прямий воєнний конфлікт. Антонов зазначив, що всі постачання військової техніки та озброєння, які проходитимуть із Заходу через Україну, є військовою метою Збройних Сил Російської Федерації.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.