Що категорично не можна робити перед сном

Що категорично не можна робити перед сном

Що не можна робити перед сном / фото: freepik.com

Деякі дії, які люди виконують незадовго до сну, можуть спричинити те, регулярне недосипання. При цьому вранці вона може дуже погано себе почувати, що надалі позначиться на здоров’ї, роботі і в цілому на якості життя.

Про це повідомляє HuffPost.

Бувають часто ситуації, коли людина сама того не розуміючи, робить своє здоров’я та самопочуття поганим. Багато людей не дотримуються деяких правил, які стосуються якості сну.

Робота перед сном

Не всі протягом дня встигають впоратися із запланованими справами, тож увечері вони намагаються все доробити. Буквально за півгодини до сну вони можуть писати список справ на наступний день, говорити з кимось телефоном на робочі теми. В результаті цього підвищується в кілька разів ступінь збудження і заснути потім набагато складніше, що в свою чергу позначається на якості відпочинку.

Спиртні напої

Коли відбувається розщеплення алкоголю, він перетворюється на хімічну речовину, яка здатна впливати на ті центри сну, що знаходяться в мозку і не дозволяє людині заснути глибоким сном. Крім того, порушується чергування фаз сну, що призводить до частих пробуджень. Небажано вживати спиртні напої щонайменше за 4 години до сну.

Гаджети

Увечері багато хто читає новини чи дивиться якісь фільми, розважальні програми. Подібна звичка може вкрай погано позначитися на організмі та його роботі. Не варто використовувати гаджети хоча б за пару годин до сну. Лікар Алекс Димитріо зазначила, що вона всіх своїх пацієнтів просить не взаємодіяти зі смартфоном перед сном, щоб бути здоровішим і міцніше спати.

Вечірні тренування

Фахівці не рекомендують займатися спортом за півтори години до сну. Найкраще погуляти на свіжому повітрі, помедитувати, зайнятися пілатесом. Тренування мають бути спрямовані на те, щоб м’язи повністю розслабилися, а організм підготувався до відпочинку.

Відпочинок перед сном

Щоб сон був якісним, до нього потрібно правильно підготуватися, розслабити як тіло, а й розум. Також бажано лягати спати в один час, щоб згодом виробився певний цикл.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.