Розкрито таємницю масового поховання віком 5 тисяч років

Розкрито таємницю масового поховання віком 5 тисяч років

Розкрито таємницю масового поховання в Чилі  / фото: LADbible

Антропологи разом з археологами провели судово-медичну експертизу та встановили, чому помер мисливець, якого поховали приблизно 5000 років тому у величезній братській могилі. Аналіз продемонстрував, що саме ця людина – потонула. Інші люди, останки яких виявили в похованні, загинули з інших причин.

Про це повідомляє University of Southampton.

Команда фахівців зайнялася мікроскопічним аналізом кісткового мозку, який вдалося акуратно дістати з тіла людини, яка померла кілька тисячоліть тому. Варто зазначити, що поховання виявили безпосередньо на узбережжі в північній частині Чилі. Під час аналізу вдалося встановити наявність величезної кількості морських мікрочастинок, а також осадових відкладень і навіть скам’янілих водоростей.

Раніше проводилися деякі стандартні тести, які не надали жодного результату. Спеціалісти не змогли виявити з їх допомогою цих частинок. За отриманою інформацією можна припускати, що людина, яка жила в епоху неоліту, потонула в солоній воді. Помер чоловік у 35-45 років. Швидше за все, він входив у громаду мисливців-збирачів або був навіть рибалкою. Фахівці зазначають, що людина потонула тоді, коли знаходилася на мілководді. Спочатку експерти думали, що масове поховання зробили після того, як сталась якась серйозна катастрофа природного характеру. Наприклад, цунамі.

Чергове дослідження продемонструвало, що в цій могилі було поховано лише одну людину, причиною смерті якої стало те, що він захлинувся морською водою. В рештках інших людей не вдалося знайти жодних морських мікрочастинок. Швидше за все, рибак став жертвою нещасного випадку на морі. Інші ж поховані могли померти внаслідок голоду.

Раніше ми писали, що вчені виявили на дні Чорного моря «цвинтар» затонулих кораблів. Поруч із територіальними водами Болгарії на самому дні Чорного моря фахівці випадково виявили величезну кількість уламків кораблів, вік яких сягає 2500 років.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.