Режим «швидке прання»: чому він шкідливий для білизни та машинки

Режим «швидке прання»: чому він шкідливий для білизни та машинки

Чому більшість людей не користуються режимом швидкого прання / фото: freepik.com

Цілком усі моделі пральних машинок мають спеціальний режим «швидке прання». При цьому можна вибрати прання на 30 і 40 градусах. Звернути увагу варто на те, що за допомогою швидкого прання можна скоротити всі цикли приблизно на 30%. У той же час, фахівці говорять про те, що не варто ним користуватися щодня.

Прати постільну білизну або рушники обов’язково потрібно на повному циклі і при цьому встановлювати температуру 60 градусів. Величезна кількість небезпечних мікроорганізмів, а також клопи та пилові кліщі можуть загинути лише за більш високої температури. Звертати особливу увагу на це потрібно тим сім’ям, де є люди похилого віку або маленькі діти.

Скорочення часу прання позначається на ефективності. Одночасно з цим «швидке прання» передбачає більш інтенсивний режим, тому його не можна використовувати для вовни, шовку та мережива. Речі через це починають дуже швидко зношуватися і втрачають свій привабливий зовнішній вигляд. Можуть з’явитися не тільки котишки чи зачіпки, а й навіть дірки.

Також режим дуже сильно шкодить пральній машинці. Речі починають збиратися в кому. Їм бракує часу у тому, щоб рівномірно розподілитися по барабану. Прання буде в кілька разів більш шумним, якщо порівнювати зі стандартними режимами. “Швидке прання” не може продовжити термін експлуатації машинки, а навпаки його скорочує.

При виборі такого прання потрібно використовувати вдвічі менше порошку, щоб він не осідав на деталях пральної машинки та на самому одязі. Фахівці говорять про те, що якщо прати при температурі 30-40 градусів, то в такому випадку бактерії не гинуть і активно продовжують розмножуватися не тільки на одязі, але і в самому пристрої. Через деякий час може з’явитися неприємний запах і навіть цвіль.

Швидкий цикл можна використовувати тільки для того одягу, який має незначне зношування. Наприклад, коли людина щодня змінює футболки. У той же час, якщо є запах поту або бруд, то краще встановити більш високий температурний режим. Додати варто і те, що чим вища температура води, тим ефективніше працюватиме пральний порошок.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.