Небезпечна зірка: Сонце прямо зараз здатне знищити Землю

Небезпечна зірка: Сонце прямо зараз здатне знищити Землю

Сонце будь-якої миті може знищити Землю / фото: Newsd

Команда фахівців з різних країн, якою керував Косуке Намеката з Кіотського університету в Японії, зафіксували неймовірно потужний спалах, а також корональний викид маси в космічний простір. Сталося це на зірці за назвою EK Draconis.

Про це повідомляє SciTechDaily.

Зірка є, як і Сонце, жовтим карликом. Об’єкт розташований на відстані 110 світлових років від нашої планети. Дослідження фахівців продемонструвало те, що Сонце та схожі на нього зірки можуть бути дуже нестабільними. Часто на них відбуваються неймовірно потужні викиди плазми, які можуть знищити атмосферу тих планет, що знаходяться поблизу.

На Сонці постійно трапляються  спалахі. Дані викиди спричиняють те, що в космічний простір відправляється швидкий потік заряджених частинок, що мають дуже високу температуру. На нашій планеті через це виникають магнітні бурі, іноді починає гірше працювати електроніка. Від впливу сонячного вітру Землю захищає магнітне поле.

Коли експерти спостерігали за зіркою EK Draconis, вони зафіксували неймовірно потужний спалах та гігантський корональний викид маси у космічний простір. Якби щось подібне сталося на Сонці, то це стало б причиною смерті всього живого на нашій планеті. Теоретично, це може статися, адже Сонце належить до жовтих карликів. Швидкість потоку досягла 1,6 мільйонів кілометрів на годину, а його розмір був приблизно в 10 разів більший за найбільший, що фіксувався на Сонці. Подібний потік не просто зруйнував би атмосферу Землі, а й зробив планету повністю стерильною.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.