НАСА прогнозує збільшення рівня океану протягом найближчих 30 років

НАСА прогнозує збільшення рівня океану протягом найближчих 30 років

Зміна клімату / фото:  pixabay.com

Цільова група НАСА надала звіт, в якому йдеться про те, що найближчим часом відбудеться помітне підвищення рівня моря. До 2050 року рівень світового океану збільшиться в середньому на 25-30 сантиметрів, що може призвести до серйозних наслідків для всієї планети.

Про це повідомляє Space.

Білл Нельсон, який обіймає посаду адміністратора НАСА, зазначив, що настав час вживати певних заходів для того, щоб можна було повністю вирішити кліматичну кризу. Поданий звіт демонструє те, що за три десятиліття висота океану може збільшитися приблизно на такий самий показник, як за останнє століття.

В останні роки стало зрозуміло, що зміна клімату, що відбувається, викликає людська діяльність. За допомогою звіту відбулося оновлення тих даних, які було отримано ще у 2017 році. У ньому є інформація щодо того, як змінюватиметься рівень океану аж до 2150 року. У той же час вперше вдалося отримати прогноз на такий короткий часовий проміжок.

НАСА протягом наступних десяти років планує збудувати п’ять обсерваторій великого розміру. За рахунок цього фахівці зможуть зрозуміти, що саме відбувається з атмосферою нашої планети, водами, сушею та льодом.

Агентство з топографії поверхневих вод та океану (SWOT) найближчим часом зможе надати детальну інформацію щодо висоти озер, струмків та річок. Вже у листопаді буде запущено спеціальний апарат SWOT. Для цього буде використано ракету SpaceX Falcon 9. Звіт, наданий цільовою групою, став дуже тривожним дзвінком для США, але водночас має і деякі позитивні моменти. Він надав певну інформацію, яка потрібна для того, щоб людство якнайшвидше почало діяти. За рахунок цього вдасться забезпечити світле майбутнє та, можливо, стабілізувати ситуацію зі зміною клімату.

Раніше ми писали, що у Норвегії знайшли таємничий предмет із давніми рунами. Археологи, які працюють у Норвезькому інституті культурної спадщини, проводили деякий час розкопки на території історичного регіону Осло. Вони знайшли дивний дерев’яний предмет, що покривають стародавні руни.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.