Медики назвали фактори, що провокують розвиток гіпертонії

Медики назвали фактори, що провокують розвиток гіпертонії

Названо п’ять факторів розвитку гіпертонії / фото: K Health

Гіпертонія або іншими словами підвищений тиск можуть турбувати людину в будь-якому віці. У більшості випадків чоловіки починають страждати на захворювання до 50 років, а жінки трохи пізніше. Є деякі фактори, які здатні помітно підвищити тиск. Їх варто уникати.

Про це повідомляє Men’s Health.

Гіпертонія може розвинутись внаслідок таких причин:

  • Людина не займається спортом і не має жодних фізичних навантажень;
  • Неправильно харчується;
  • Має велику зайву вагу;
  • У крові присутній високий рівень жирів та глюкози;
  • Регулярно виникають стресові ситуації.

Щоб знизити ризик розвитку гіпертонії, потрібно стежити за своєю вагою, адже зайві кілограми провокують додаткове навантаження на серцево-судинну систему. Внаслідок цього також з’являються метаболічні порушення, цукровий діабет та інші проблеми зі здоров’ям.

Не потрібно вживати надто багато солі. Вона стає причиною того, що в організмі починає затримуватися вода, що призводить до збільшення об’єму крові та, відповідно, підвищення артеріального тиску. На день варто вживати не більше 5 грамів солі.

Бажано відмовитися від шкідливих звичок і особливо куріння. Нікотинові смоли здатні дуже швидко руйнувати судини, а також можуть спровокувати появу тромбів. Через куріння порушується вироблення тих речовин, які допомагають судинним стінкам реагувати зміну обсягу крові.

У раціоні обов’язково повинна бути риба, в якій міститься багато жирних кислот. Стінки судин за рахунок цього не піддаватимуться запальним процесам. Омега-3 також є у досить великій кількості у горіхах. Наприклад, 25 г фундука здатні заповнити добову дозу жирних кислот.

Велику роль організмі грає калій, який дуже важливий для нормальної роботи серця. Також з його допомогою виводиться сіль, збільшується показник міцності судин. Загалом потрібно стежити за тим, щоб організм отримував достатню кількість вітамінів та мінералів, адже без цього він не зможе повноцінно функціонувати.

Особливу увагу слід привернути до себе фізичну активність. З її допомогою можна тримати у нормальному стані не лише м’язовий, але ще й судинний тонус. Судини поступово звикнуть до навантажень, а вегетативна система стане витривалішою.

Раніше ми писали, що дієтологи розповіли, які продукти здатні знизити потяг до солодкого. Дієтологи розповіли про те, що існує досить багато продуктів, за допомогою яких можна суттєво знизити потяг до солодкого. За рахунок цього не з’являтимуться зайві кілограми.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.