Хлопець після операції на коліні забув свою рідну мову

Хлопець після операції на коліні забув свою рідну мову

Він став жертвою рідкісного синдрому / фото: pixabay.com

17-річному хлопцеві в Нідерландах провели операцію на коліні після того, як під час гри у футбол він зазнав серйозної травми. Хірургічне втручання пройшло без ускладнень, але після того, як закінчилася дія анестезії, підліток став зовсім іншою людиною.

Про це повідомляє Daily Mail.

Перед лікарями замість молодого нідерландського парубка опинився американець. Він дуже непогано говорив англійською мовою, маючи лише незначний нідерландський акцент. Варто відзначити, що раніше підліток вивчав англійську тільки в школі і ніколи не користувався нею за її межами. У той же час хлопець не розумів своєї рідної мови і навіть не зміг дізнатися про батьків. Він був упевнений, що він живе в штаті Юта. Також звертається увага на те, що раніше підліток ніколи не був у США.

Лікарі не розуміли, що відбувається, але буквально через добу хлопець прийшов до тями після того, як до нього прийшли його друзі. Школяр почав дізнаватися про своїх батьків, говорити рідною мовою, а також усвідомлювати, що живе в Нідерландах. Імовірно, підліток зіткнувся із синдромом іноземної мови. У такому разі людина раптово забуває свою рідну мову і починає говорити зовсім іншою. Таке явище трапляється вкрай рідко. Усього було офіційно зареєстровано вісім таких випадків. Причин фахівцям з’ясувати так і не вдалося. Як правило, відбувалося подібне після отриманих травм голови або після загального наркозу. Цікавим моментом є те, що рідна мова забувається про різні проміжки часу – від кількох годин і аж до кількох днів або навіть місяців.

Після того, як хлопець прийшов до тями, він розповів, що чудово пам’ятає, як розмовляв англійською, не міг згадати своїх батьків і вважав, що живе в США. Чому він так думав, підліток не може пояснити. З моменту інциденту минув майже рік і більше нічого подібного з хлопцем не виникало. Він додатково пройшов повне медичне обстеження, але жодних порушень когнітивного характеру не було встановлено.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.