Гастроентерологи розповіли, чому потрібно спати на лівому боці

Гастроентерологи розповіли, чому потрібно спати на лівому боці

Спати на лівому боці / фото: Весь Харьков

Вчені провели дослідження, під час якого вони вивчали те, як саме пози для сну впливають на появу нічного гастроезофагеального рефлюксу. Вони зробили висновки, що найбезпечніше спати саме на лівому боці.

Про це повідомляє LWW.

Гастроезофагельна рефлюксна хвороба або ГЕРХ зустрічається досить часто. У тих країнах, що активно розвиваються, щороку трапляється дедалі більше випадків. Основними симптомами захворювання вважаються печія, відчуття в роті кислоти, гикавка і навіть блювота, відрижка, хворобливі відчуття у ділянці шлунка. Через це якість життя стає набагато гіршою, а людина стикається з величезним дискомфортом.

ГЕРХ стає результатом того, що в стравохід регулярно закидається вміст шлунка. Крім того, ферменти та соляна кислота призводять до того, що нижні відділи стравоходу серйозно ушкоджуються. Фахівці відзначають, що близько 80% пацієнтів найчастіше стикаються з більшістю ознак саме в нічний час. Це своє чергу вкрай негативно впливає якість сну. Полегшити стан допоможе сон на лівому боці. Під час нового дослідження було ретельно вивчено те, як саме пози для сну впливають виникнення саме нічного гастроезофагеального рефлюксу. Для цього вчені досліджували перистальтику стравоходу, а також додатково провели моніторинг тіла. Результати дослідження продемонстрували, що сон на лівому боці зменшує вплив кислоти на стравохід людини. Крім того, вона набагато швидше виводиться із стравоходу.

У проведеному експерименті брали участь 57 добровольців, які регулярно стикаються з ГЕРХ. Експертам також вдалося з’ясувати, що коли людина спить на спині або на правому боці, то в такому разі кислота впливає набагато сильніше і призводить до появи неприємних симптомів. Порівнювався також час, протягом якого кислота виводилася з стравоходу. У положенні на лівому боці потрібно більш ніж двічі менше часу.

Раніше ми писали, що медики назвали фактори, що провокують розвиток гіпертонії. Гіпертонія або іншими словами підвищений тиск можуть турбувати людину в будь-якому віці. У більшості випадків чоловіки починають страждати на захворювання до 50 років, а жінки трохи пізніше. Є деякі фактори, які здатні помітно підвищити тиск. Їх варто уникати.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.