Куряче м’ясо роками залишається об’єктом гарячих суперечок, адже багато споживачів свідомо відмовляються від нього через страх перед «хімією». Люди побоюються, що птицю накачують гормонами росту, стероїдами або антибіотиками, проте фахівець називає ці страхи безпідставними.
Про це повідомляють Новини Планети з посиланням на видання Onet.
Професор Кшиштоф Козловський із Вармінсько-Мазурського університету в Ольштині запевняє, що швидкий ріст сучасних курчат — це результат багаторічної селекції, а не використання небезпечних препаратів. За його словами, нинішні породи мають високий генетичний потенціал, який розкривається завдяки якісному корму на основі зернових, сої та вітамінів.
Експерт наголосив, що масове профілактичне застосування ліків у сучасному птахівництві залишилося в минулому. Зараз антибіотики дозволено використовувати виключно у випадках захворювання птиці і тільки під суворим наглядом ветеринарів.
Окремо науковець спростував популярні чутки про додавання у корм гормонів росту та стероїдів. Він підкреслив, що такі методи заборонені законодавством і до того ж економічно невигідні для виробників.
«Більшість таких страхів ґрунтуються на міфах і застарілих уявленнях. Якщо корм якісний, організм птиці самостійно використовує свій генетичний потенціал без стороннього втручання», – пояснив професор.
Фахівець підсумовує, що курятина є цілком безпечним та поживним продуктом, якщо купувати її у перевірених джерелах. Головне — дотримуватися правил гігієни та ретельної термічної обробки під час приготування вдома.