Чи можна ставити гарячу їжу в холодильник

Чи можна ставити гарячу їжу в холодильник

Чи можна ставити гарячу їжу в холодильник / фото: pixabay.com

Холодильник присутній у кожному будинку, адже з його допомогою вдається довше зберігати продукти харчування і робити різноманітні заготовки. Особливо важливу роль він грає у спекотну пору року, коли їжа може зіпсуватися дуже швидко. Іноді люди не можуть дочекатися, щоб продукти повністю охолонули і тому відправляють їх у холодильник. Не варто цього робити, адже це може призвести до поломки пристрою.

Про це повідомляє SantePlus.

Кожна людина неодноразово могла почути про те, що ставити в холодильник гарячу їжу категорично заборонено. І на це є певні підстави. Через теплі продукти холодильник повинен працювати більш інтенсивно, щоб досягти потрібної температури. Це може спричинити його швидку поломку.

Не варто забувати про те, що якщо всередині пристрою буде більш висока температура, то це вплине на інші продукти і вони швидше псуватимуться. У холодильнику починають розмножуватися небезпечні мікроорганізми. Найбільш уразливими перед їх впливом є риба та м’ясо.

Що робити для швидкого остигання продуктів

У тому випадку, якщо їжі було приготовлено багато, а вже пізній вечір і вона не встигає охолонути, цей процес можна прискорити. Наприклад, тверда їжа розкладається одночасно в кілька різних ємностей. Невелика кількість їжі остигає набагато швидше. Каструля з супом ставиться в холодну воду, виноситься на балкон або в холодний коридор.

Звернути увагу варто на те, що продукти, що пройшли термічну обробку, буквально через дві години будуть сприйнятливими до різних патогенів. Але це часу більш ніж достатньо для того, щоб їжа охолола. Коли продукти матимуть кімнатну температуру, їх можна відправляти у холодильник.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.