Чому потрібно чистити навушники і як це правильно зробити

Чому потрібно чистити навушники і як це правильно зробити

Як правильно чистити навушники / фото: freepik.com

Навушники вважаються досить важливим атрибутом життя багатьох людей, адже важко уявити, що хтось не слухатиме музику під час тренування чи, наприклад, прогулянки. Власники різноманітних гаджетів намагаються вибрати для себе максимально зручні навушники, але який би варіант не був обраний, будь-який пристрій потребує регулярного очищення або догляду. Причиною є те, що на навушниках збирається безліч небезпечних мікроорганізмів, яких необхідно усувати.

Найбільше небезпечних мікробів збирається на моніторних накладних навушниках через те, що вони мають чималий розмір. У той же час ще небезпечнішими вважаються внутрішньоканальні пристрої-вкладиші, які входять на певну глибину у вушний канал і таким чином затикають вухо.

На вставних навушниках присутні не лише особисті бактерії кожної людини, а й ті, що можуть потрапити з довкілля, купюр, брудних ручок, метро та інших місць. Фахівці провели дослідження, яке продемонструвало те, що на одному навушнику може бути в середньому 70-100 тисяч бактерій, що мінімум у 300 разів більше, ніж на поверхні кухонного столу.

Найнебезпечніші навушники стають тоді, коли ними одночасно користується кілька людей. Бактерії стають ще різноманітнішими, адже вони починають «кочувати» від однієї людини до іншої. При цьому патогенна мікрофлора може передаватися не лише між родичами, а й друзями чи знайомими, які вставляють навушники у свої вуха.

Як чистити навушники

Фахівці радять чистити всі гаджети, а не тільки навушники, щодня. Для цього використовується спеціальна м’яка тканина, яка не має ворсу. Ідеальним варіантом стане серветка, виготовлена ​​з мікрофібри або ті, що застосовуються для об’єктивів фотокамер. Її необхідно змочити в дистильованій воді або в спиртовому розчині (70%).

Не варто сильно мочити навушники або заливати в них велику кількість рідини. Також не рекомендується застосовувати різноманітні абразивні засоби, жорстку тканину, чистий спирт та ті миючі засоби, у складі яких є хлор.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.