Астрономи знайшли гарячу планету, розміром із Землю

Астрономи знайшли гарячу планету, розміром із Землю

Знайдено планету розміром із Землю / фото: SciTechDaily

Команда астрономів з різних країн скористалася спеціальним космічним апаратом TESS і за його допомогою змогла зафіксувати планету розміром із Землю, яка раніше не була відома фахівцям. Як вдалося встановити, вона набагато гарячіша, ніж наша планета.

Про це повідомляє Phys.org.

Нове відкриття зробили за допомогою сучасного апарату, який створювався спеціально для того, щоб не просто знаходити, а й досить ретельно досліджувати екзопланети транзитного типу. В основі методу полягає те, що обертаючись, планети час від часу перекриватимуть те світло, яке походить від зірки і яке ми можемо побачити за допомогою спеціального обладнання. Подібні коливання без проблем вдається зафіксувати за допомогою TESS. Далі фахівці використовують інші інструменти, які допомагають не просто перевірити, а ще й ідентифікувати планету.

У результаті останнього дослідження вдалося підтвердити існування планети. Її назвали GJ 3929 b. Об’єкт має розмір трохи більше, ніж у Землі та досить велику масу. Радіус нової планети приблизно в 1,15 рази більший, ніж радіус нашої планети, а маса досягає позначки, більшої в 1,21 рази, ніж маса Землі. Екзопланета обертається із величезною швидкістю навколо своєї батьківської зірки. На один оборот їй потрібно лише 2,61 дня. Варто зазначити, що космічний об’єкт знаходиться на відстані 0,0026 астрономічних одиниць від зірки. Через настільки близьке розташування температура на поверхні планети досягає позначки 296 градусів Цельсія. Цей світ неймовірно гарячий, особливо якщо порівнювати його із Землею.

У свою чергу батьківська зірка нової екзопланети має розмір і вагу приблизно втричі менше за Сонце. Тривалість її обертання навколо своєї осі сягає 122 днів. Показник світності становить 0,011 сонячної світності. Якщо зважати на космічні мірки, то зірка знаходиться на мінімальній відстані від нашої планети – всього 51,6 світлових років.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.