Астрономи виявили за Нептуном загадковий об’єкт

Астрономи виявили за Нептуном загадковий об’єкт

У пошуках Дев’ятої планети / фото: ВВС

Астрономи за допомогою телесоку Vatican Advanced Technology Telescope (VATT), що знаходиться в штаті Арізона (США), виявили за Нептуном загадкове космічне тіло. Об’єкт отримав назву 2021 XD7. На повний оберт навколо Сонця йому потрібно 286 років. Вчені припускає, що виявлений космічний об’єкт має розмір менше від Нептуна. Вважається, що нове відкриття наблизило експертів до таємничої Дев’ятої планети, яка, ймовірно, ховається на краю Сонячної системи.

Про це повідомляє Daily Mail..

2021 XD7 має досить країну орбіту. Вона набагато більше нахилена убік, ніж орбіта Марса чи Землі. Астрономи припускають, що за допомогою цього космічного об’єкта вдасться виявити таємничу Дев’яту планету. Вони також вважають, що на орбіти тих об’єктів, що розташовуються ближче до країв Сонячної системи, впливає гравітація загадкової планети. Вчені говорять про те, що вона може бути в 4 рази більша, ніж Земля, а її маса перевищуе масу нашої планети в 10 разів. Тільки такі розміри можуть пояснити, чому крижані тіла за Нептуном мають саме таку траєкторію польоту. Також є припущення щодо того, що Дев’ята планета має орбіту величезного розміру. Для одного обороту навколо Сонця їй знадобиться 10-20 тисяч років.

У 2021 році від вчних надійшла заява, що на відстані 75 мільярдів кілометрів від Сонця може бути ще одна планета. Для того, щоб знайти Дев’яту планету, потрібно знайти ще кілька ТНО. Допомогти в цьому питанні зможе Обсерваторія імені Віри Рубін, яка почне працювати лише у 2023 році на території Чилі.

Раніше ми писали, що знайдено планету, на якій може існувати життя. Експерти припускають, що поряд з сонцем, що вмирає, насправді може розташовуватися планета, на якій присутня життя. Якщо інформацію вдасться підтвердити, це буде перший випадок відкриття планети саме таким способом.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.