Як Путін планує вести війну взимку в Україні: прогноз експертів ISW

Як Путін планує вести війну взимку в Україні: прогноз експертів ISW

Як Путін планує вести війну взимку в Україні / фото: DW

Велика ймовірність того, що взимку РФ продовжить військову кампанію на території України. Очікується, що протягом найближчих 14 днів Кремль перекине мобиків в Україну для поповнення вже присутніх тут БТГ та створення нових.

Про це повідомляє ISW.

Експерти після аналізу останніх дій уряду РФ, дійшли висновку, що країна-агресор намагатиметься утримати захоплені території і навіть ставить за мету завоювати нові протягом зими.

Команда ISW сходиться на думці, що Путін у зимовий час і надалі тероризуватиме Україну і паралельно з цим залякуватиме Захід. Інститут війни прогнозує, що Кремль не застосує тактичну ядерну зброю, але буде її використовувати як інструмент залякування тривалий час.

Якщо ми говоримо про кількість військових РФ, варто очікувати у найближчі 2 тижні надходження нової хвилі мобілізованих на фронт. Решта буде спрямована на навчання, і прибуде найімовірніше в березні 2023 року.

За нормами загальної військової підготовки, перш ніж вирушити воювати в іншу країну, потрібно пройти 4-місячне вчення. Цей термін навіть закріплено законодавством Росії. Але щоб утримати захоплені області та спробувати окупувати нові, мобілізовані  вже є на фронті.

Коментарі експертів про те, як зима вплине на перебіг війни

  • напруга збережеться. ЗСУ продовжуватимуть наступ, але окупанти протягом цього періоду підготують оборонну лінію та будуть утримувати позиції;
  • Денис Попович, військовий оглядач, наголошує, що погода впливає на дві сторони ідентично. Головне, щоб не наставали сильні заморозки. Оскільки по замерзлій землі простіше переміщати техніку;
  • у свіжій статті The Times, експерти прогнозують, що через дощову погоду та мокрий сніг деокупація загальмується. Для режиму Путіна – це один із останніх інструментів знищення України;
  • через відсутність перемог на фронті, агресор ухвалив рішення тиснути на уряд України через терор звичайних громадян. Близько 40% енергооб’єктів країни було виведено з ладу, а масовані удари на критичну інфраструктуру продовжуються. У зимовий час слід очікувати ще більших ракетних обстрілів.

Попереду найважча зима в історії України.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.