ISW назвав стратегічні райони, які має повернути Україна

ISW назвав стратегічні райони, які має повернути Україна

Війна в Україні / фото: Генштаб ЗСУ

Україна має зробити все можливе для того, щоб повернути ті території, які були окуповані російською армією. У цьому випадку вони відіграватимуть дуже важливу роль не лише з військової точки зору, а й у перспективах для НАТО. Свою думку щодо цього висловили американські експерти з Інституту вивчення війни.

Про це повідомляє Новини.LIVE.

Херсонська та Запорізька області

Військові аналітики розповіли, що дуже важливо звільнити правобережну частину Херсонського регіону. Це потрібно для того, щоб у довгостроковій перспективі можна було боронити південні області України. Через те, що окупанти не можуть подолати річку Дніпро, то у разі встановлення контролю ЗСУ над правобережжям Херсонської області росіяни більше не зможуть вчинити наступ на західне Причорномор’я. Для того, щоб окупанти не могли проводити десантні операції, потрібно звільнити частину Херсонщини, що розташовується на лівому березі Дніпра.

У Запорізькій області знаходиться основний транспортний вузол. У Мелітополі знаходяться шляхи, що ведуть до Маріуполя та Криму. Звільнити регіон також потрібно через те, що там є Запорізька АЕС. Вона становить серйозну ядерну загрозу.

Донбас

Дуже важливо встановити контроль над Луганською та Донецькою областями, адже вони відіграють дуже важливу економічну роль. У такому разі вдасться швидше відновити зруйновану внаслідок війни інфраструктуру України без залучення західних партнерів.

Крим

Військові аналітики впевнені в тому, що Російська Федерація за рахунок анексії Криму може розташувати свої протикорабельні та протиповітряні ракети приблизно на 325 кілометрів далі на Захід, ніж проходить межа її законної території.

Така різниця має неймовірно велике значення в ракетній і повітряній загрозі, яку РФ може представляти для НАТО. Крім того, це може бути використане у майбутньому для того, щоб підготувати нове вторгнення на території України», – кажуть в Інституті вивчення війни.

Тому НАТО дуже зацікавлене у тому, щоб Кримський півострів був звільнений від окупації Російської Федерації.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.