Вода в озерах може змінити колір через глобальне потепління

Вода в озерах може змінити колір через глобальне потепління

Глобальне потепління / фото: freepik.com

Вчені заявили, що наслідки глобального потепління можуть торкнуться не тільки океанів, морів, а й озер. У цих водоймах вода може змінити свій колір з блакитного на коричневий або зелений. Це станеться, якщо середня температура повітря влітку підніметься ще на кілька градусів.

Про це повідомляє Science news explores.

Як розповіли дослідники, один з маркерів стабільності озерних систем, це колір води. У блакитній воді дуже мало водоростей, відкладень і органічних речовин. Якщо вода коричнева або зелена — це значить, що в ній повно живності. Після того як вчені досліджували 85 тисяч озер по всьому світу, вони прийшли до таких висновків:

  • За останні 7 років потепління наклало свій відбиток на ці водойми.
  • Навіть незначне підвищення температури повітря може вплинути на зміну кольору води в озерах.
  • Якщо температура підніметься ще на + 3 градуси, 3800 озер змінять свій колір назавжди.

Блакитний колір озер сьогодні спостерігається в місцях, де температура повітря влітку нижче +19 С. Якщо спекотніше, то вода втрачає свою красиву блакить. Тепла вода — це сприятливе середовище для росту водоростей, і чим їх більше буде у водоймі, тим коричневіше або зеленіше воно. Очікується, що такі зміни настануть вже до 2100 року. Екологи продовжують бити тривогу і звертати увагу людства на глобальне потепління.

Для людства це обернеться катастрофою. Вода в озерах прісна і є джерелом питної води. Після зміни кольору в ній зміниться склад і мільйони людей залишаться без життєво важливого ресурсу. Також в таких озерах загинуть екосистеми, зникнуть деякі види риб. Тому дуже важливо берегти планету.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.