Вчені відтворили обличчя жінки, яка жила 2000 років тому

Вчені відтворили обличчя жінки, яка жила 2000 років тому

Таємнича жінка / фото: Daily Mail

Іноді робота вчених нагадує симбіоз науки й творчості. Один з таких яскравих прикладів — відтворення вигляду давньоєгипетської жінки. Для створення портрета єгиптянки використовували її останки. Цій мумії більш як 2000 років, вона жила у часи Клеопатри й була похована вагітною.

Про це повідомляє Daily Mail.

У 2021 році група польських вчених почала вивчати мумію, яка отримала назву «таємнича жінка». Відомо, що вона померла на 28 тижні вагітності. Дитину не витягували й не муміфікували, тому що вважали що мати та плід — це одне ціле. Причину смерті встановити не вдалося.

Мумію знайшли в 1800-их роках, а в 1826 році її перевезли до Варшави. Поруч з тілом виявили дуже багато амулетів. Вважається, що такі клали в місцях поховань, тому що вірили, що вони допоможуть переправитися в загробний світ. Тіло було акуратно обмотане в тканини, що демонструє турботу про «таємничу жінку». Більше вагітних мумій дослідники не знаходили ніколи.

Маючи можливості, вчені захотіли спробувати відтворити обличчя давньоєгипетської жінки. Шанталь Мілань — італійський антрополог яка розповіла, що кістки черепа можуть дати дуже багато інформації і «розповісти», як виглядала людина. Портрет не можна назвати точним, але можна вважати, що він близький до реального вигляду.

Мумію “незнайомки” оживили за допомогою 2D і 3D технологій. Найважливішим і найскладнішим в цій справі є відтворення м’яких тканин. Криміналісти також використовують ці технології у своїй роботі, коли потрібно ідентифікувати жертву за допомогою черепа, відбитків пальців та аналізу ДНК.

Померла мала карі очі й темні, хвилясте волосся, невеликий ніс, не пухкі губи і смагляву шкіру. Жінка померла в молодому віці і виглядала привабливою. Побачити реконструкцію можна у Сілезькому музеї, що в Катовіце.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.