Вчені відтворили обличчя «вампіра» з Коннектикуту

Вчені відтворили обличчя «вампіра» з Коннектикуту

Обличчя вампіра / фото: Virginia Commonwealth University

У минулому в Америці, якщо людину вважали вампіром, ховали зі схрещеними на грудях стегновими кістками. І ось в 1990 році вчені знайшли таку могилу і вирішили її досліджувати. Експерти навіть змогли відновити обличчя чоловіка й знайти його родичів.

Про це повідомляє Live Science. 

Девіантні поховання завжди цікаві для археологів. А коли мова йде про «вампірів» цікавіше подвійно, тому що звичаї, вірування і традиції — це цілий культурний зріз в історії країн і народів.

Людину поховали в кінці 17 століття в Гризуолді. На його труні мідними цвяхами було вибито напис JJ55. Судмедексперти змогли взяти з останків ДНК і навіть провели їх аналіз. Попри те, що робота була вкрай складною, а все дослідження зайняло 2 роки, експерти змогли більше дізнатися про “вампіра” з Коннектикуту.

“Вампіра” звали Джон Барбер, виявилося, що в одній з могил, які були поруч, похований його родич, а саме двоюрідний брат. Його останки вивчають зараз. Він був похований, як проста людина.

Геномне секвенування показало, що у Барбера був туберкульоз. У 17 столітті людей, які кашляли кров’ю, вважали упирями й цуралися їх. Тому, коли бідолаха помер, його поховали з хрестом з кісток на грудях. Помер він у віці 50-55 років, велика ймовірність, що останні дні провів на самоті, адже “вампірів” боялися й остерігалися.

На цьому дослідники не зупинилися і вирішили відтворити обличчя людини по його черепу. Виявилося, що Джон був світлошкірим з карими або горіховими очима чоловіком. Волосся у нього було каштанове, а також на обличчі були присутні в невеликій кількості веснянки.

Виконана праця вкрай важлива і корисна для вчених. Проводити аналіз старовинних останків вдається нечасто. Це пов’язано з тим, що у людських залишків неможливо взяти ДНК. Тому, коли з’являється така можливість, судмедексперти використовують її на максимум.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.