Вчені відтворили обличчя дівчині, яка жила 31 тисячу років тому

Вчені відтворили обличчя дівчині, яка жила 31 тисячу років тому

Обличчя дівчини з палеоліту / фото: Live Science

Практично 140 років тому на території сучасної Чехії вчені знайшли древній череп в одному з поховань, що розташовувалося в печері. Ще тоді було встановлено, що людина проживала в найпершому періоді кам’яного віку – у палеоліті. При цьому експерти припускали, що це останки чоловіка, але останнє дослідження продемонструвало, що належить череп жінці.

Про це повідомляє Live Science.

Дослідники з’ясували, що древній череп належить дівчині, вік якої становив 17 років. Вона проживала дуже давно 43-26 тисяч років тому. Варто відзначити, що більш точний вік знахідки нині ще не був встановлений. Вчені особливу увагу звертають на те, що дана дівчина є найстарішим представником Homo Sapiens серед всіх тих, чиї останки вдалося виявити на території Європи.

Два бразильських фахівці разом з колегою з Чехії застосували раніше отриману про череп інформацію для того, щоб відтворити реконструкцію обличчя жінки, яка проживала багато тисяч років тому в кам’яному віці.

“Ми вивчили результати деяких досліджень і вони продемонстрували те, що останки дійсно є жіночими. Після цього за допомогою комп’ютерної томографії ми спробували відтворити обличчя дівчини, яка жила в період верхнього палеоліту”, — розповідає Бразильський фахівець з графіки Сісеро Мораес.

У знайденому черепі не було нижньої щелепи. Саме тому додатково потрібно було вивчати зображення щелеп людей, які відносяться до різних рас. Крім того, вчені провели ретельний аналіз даних томографії древніх черепів, які датуються кам’яним століттям. Тільки внаслідок цього вийшло створити дійсно вірний образ стародавньої дівчини.

“Ми не можемо сказати, що отримане зображення ідеальне. Можливо, дівчина володіла дещо іншими рисами обличчя, але є велика ймовірність, що вона виглядала саме так, як демонструє реконструкція», — додав Мораес.

Вчені підкреслили те, що це всього лише їх суб’єктивна думка щодо того, як могла виглядати представниця древніх людей. Вони зробили все можливе для того, щоб риси обличчя були максимально «живими».

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.