Вчені з’ясували, чим небезпечний довгий сон для літніх людей

Вчені з’ясували, чим небезпечний довгий сон для літніх людей

Чим небезпечний довгий сон для людей похилого віку / фото: freepik.com

Вчені встановили взаємозв’язок між ранніми підйомами та міцним здоров’ям. Як виявилося, жайворонком бути на багато корисніше. Науковим шляхом доведено, що люди у віці, які вставали з ліжка до 7 ранку зберігали більш ясний розум і кращу пам’ять.

Про це повідомляє JAMA Psychiatry.

У сов загальний стан здоров’я був дещо гірше. Вони страждали різними розладами сну і не виявляли інтересу до щоденних побутових справ. Найбільше вони воліли проводити час за телевізором.

Вкотре теорія про те, що активний спосіб життя — це ключ до довголіття отримала підтвердження.

У дослідженні взяли участь 1800 людей у віці 65+. У кожного з них на руці був трекер активності. Тривав експеримент тиждень. Люди, які були піддослідними, виконували наступне:

  • жили звичним життям;
  • відповідали на питання про самопочуття;
  • проходили тести на пам’ять та ін.

В принципі, вони займалися тим, чим і раніше, просто під наглядом групи вчених. Результати вразили дослідників Пітсбурзького університету. Виявилося, що люди у віці, які живуть активним життям рідше за інших відчували проблеми з ментальним здоров’ям і когнітивними функціями. Ось ці результати:

  1. Люди, які були активні протягом 15 годин щодня — 93% без скарг на здоров’я.
  2. Люди, які зберігали активність протягом 13 годин на день — 88% без скарг на здоров’я.

Вчені впевнені, тут справа не тільки в активності. Ті випробовувані, хто дотримувався режиму дня: рано прокидався і до 22-23 години відчували себе чудово. У них не було поганого настрою та ознак депресії. Зі сном у них теж було все в порядку. Виходячи з результатів дослідження можна зробити наступні висновки: хобі, любов до прогулянок і читання книг продовжують життя краще, ніж вітаміни та медичні експерименти.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.