Вчені розповіли, як знизити ризик появи хвороби Альцгеймера

Вчені розповіли, як знизити ризик появи хвороби Альцгеймера

Хвороба Альцгеймера / фото: freepik.com

Вчені кажуть, що всі люди приречені на те, що в старості зіткнуться з хворобою Альцгеймера, просто не всі до цього доживуть. Найпоширеніша форма деменції, з якою стикаються люди у віці 60+ дуже небезпечна. Джон Мемо — науковий співробітник Австралійського університету, який розповів, як знизити ризики появи цієї хвороби.

Про це повідомляє ScienceAlert.

Людина з деменцією поступово стає безпорадною: втрачає мову, пам’ять, перестає розпізнавати обличчя. Згодом свідомість стає все більш сплутаною, а когнітивні функції погіршуються. 

Люди почали цікавитися, що таке хвороба Альцгеймера, поле того, як актор Кріс Хемсворт виявив, що генетично схильний до цієї деменції.

Голлівудська зірка поділилася, що у нього є дві копії гена АРОЕ4, і це істотно збільшує ризики захворіти. Наявність одного такого гена збільшує ризики в 3 рази, а відразу двох копій аж в 10-15 разів.

Джон Мемо розповів, що це ще не вказує на те, що людина зі 100% ймовірністю захворіє. Щоб це сталося, має збігтися багато фізичних факторів. Гени АРОЕ кодують білок в організмі людини, який вчені пов’язують з розвитком Альцгеймера. АРОЕ4 пов’язують із запаленням головного мозку і пошкодженням мозкових клітин.

Як знизити ризики хвороби

Вивчаючи вплив генів і фізичних факторів на розвиток хвороби, Джон Мемо розповів, як людина може знизити ризики появи небезпечного захворювання, ну або зробити так, щоб деменція настала, як можна пізніше.

З його слів пошкоджені кровоносні судини в мозку стають причиною запалень. Далі вони призводять до загибелі клітин і запускають незворотні процеси. Вчений каже, що на пошкодження судин впливає раціон людини, особливо жирна їжа. Ті продукти, які їдять для підтримки роботи серця, будуть корисні й для мозку. Мемо говорить, що ключ до довголіття — здорове харчування.

Змінити гени, які передалися людині від батьків ніхто не в силі, але здорове харчування здатне підтримувати загальний стан у нормі. Також дослідник рекомендує менше нервувати, відмовитися від шкідливих звичок і вести активний спосіб життя.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.