Вчені назвали причину появи хвороби Альцгеймера

Вчені назвали причину появи хвороби Альцгеймера

Причина появи Альцгеймера/фото: freepik.com

Співробітники Каролінського інституту, що у Швеції, опублікували результати свого чергового дослідження, під час якого намагалися встановити всі можливі причини розвитку хвороби Альцгеймера. Вони впевнені в тому, що на швидке прогресування захворювання може впливати те, яка кількість амілоїдних бляшок присутня в організмі. Вони є результатом накопичення білка бета-амілоїду.

Про це повідомляє ScienceAlert.

На початку минулого століття відомий психіатр Алоїс Альцгеймер не тільки зміг виявити, але при цьому ще й досить непогано описав найважче захворювання, яке вражає кору головного мозку людини. Через деякий час хворобі було дано ім’я вченого. З нею зіштовхуються ті люди, вік яких більше 60 років.

В 1906 Альцгеймер проводив дослідження організму 50-річної жінки, яка зіткнулася не тільки з втратою пам’яті, але і частими галюцинаціями, а також проблемою сплутаності свідомості. Хвороба ставала все більш серйозною протягом наступних п’яти років. Потім пацієнтка померла. Вже після смерті було проведено розтин і Альцгеймер виявив у мозку деякі бляшки, що становлять скупчення білка бета-амілоїду. Саме тому на сьогодні більшість учених вважають, що саме амілоїдні бляшки можна назвати головною причиною цього досить складного захворювання.

Білок бета-амілоїд здатний накопичуватися у вигляді бляшок. Варто відзначити, що розчинна форма цього білка відіграє неймовірно важливі ролі в головному мозку, але після виникнення бляшок ця функція втрачається. Через те, що зменшується кількість розчинного бета-амілоїду 42, стан пацієнтів стає набагато гіршим.

Вчені звертають увагу на те, що причиною розвитку хвороби Альцгеймера можуть бути не самі бляшки в головному мозку, а значне зниження рівня бета-амілоїду 42. Сьогодні є спеціальний препарат леканемаб для лікування хвороби. Він проходить ще клінічні випробування, але вже встиг продемонструвати відмінний ефект, хоч і не дуже великий. Він здатний підвищувати рівень бета-амілоїду 42 в організмі хворої людини.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.