Вчені розповіли, чи можна вижити під час падіння з літака без парашута

Вчені розповіли, чи можна вижити під час падіння з літака без парашута

Чи можна вижити під час падіння з літака без парашута / фото: HDpic.club

Деякі люди дуже сильно бояться літати, та не раз думали про те, як може впасти літак, і в результаті вони розіб’ються об землю не маючи парашута. Експерти розповіли про те, чи є хоч невеликий шанс вижити у такій непростій ситуації.

Про це повідомляє How stuff works.

Сьогодні авіа переліт прийнято вважати найбільш безпечним варіантом, адже шанси загинути в авіакатастрофі мінімальні. У 2020 році було настільки мало авіакатастроф, що вчені не змогли навіть розрахувати які шанси на те, що людина може загинути.

Однак повністю виключати ризик того, що може статися падіння літака, не варто. Також можна просто уявити, що трапилася страшна ситуація, і людина летить з великої висоти без парашута. Що ж робити в такому випадку?

У першу чергу варто розуміти, що часу буде зовсім небагато. Якщо літак підніметься на висоту близько 3,6 кілометра, то не пройде навіть хвилина, і людина впаде на землю. Під час вільного падіння швидкість може досягати 193 кілометрів за годину. Падіння у воду дає шанс на життя, хоча приємного в цьому також мало. Щоб вижити, потрібно постаратися увійти в воду головою чи ногами, щоб удар був не таким сильним. При цьому важливо, щоб вода була досить глибокою.

Якщо поблизу води не видно, то необхідно постаратися відшукати щось інше м’яке. Це може бути великий стіг сіна, чагарники, сніговий замет або хоча б болото. Все це дає шанси на те, що вийде вижити в результаті авіакатастрофи, що неможливо у випадку з приземленням на асфальт. Також не варто приземлятися на дерева, адже вони можуть легко проткнути людське тіло.

Якщо падіння відбувається у місті, то в такому випадку необхідно постаратися не зачепити дроти високої напруги, будівлі. Ідеальним варіантом стануть ті конструкції, які мають м’яку крівлю даху. Підійде причіп вантажівки, будинок на колесах. Варіанти не дуже надійні, але вони здатні взяти на себе частину енергії від падіння, і тим самим врятують життя.

Падіння з літака, звичайно, рідко закінчується тим, що людина продовжує життя, відбувшись парою подряпин. Разом з тим запропоновані дії дають хоч невеликий шанс на безнапасне приземлення, що набагато краще, ніж не робити ніяких спроб вижити.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.