Стало відомо, як ЗСУ потопили крейсер «Москва»

Стало відомо, як ЗСУ потопили крейсер «Москва»

Крейсер Москва йде на дно / фото: USIonline.com

Славнозвісний російський крейсер “Москва” затонув в акваторії Чорного моря 14 квітня внаслідок влучення по ньому двох українських ракет “Нептун”. Що ж насправді відбувалося в той роковий день і чому флагман Чорноморського флоту РФ було повністю втрачено?

Про це виданню «Українська правда» розповів співрозмовник у військових колах, дотичний до проєкту “Нептун”.

Про ракетний обстріл крейсера “Москви” та пожежу на його борту українська сторона заявила ще ввечері 13 квітня. У ніч проти 14 квітня факт пожежі визнало Міноборони Росії. Наступного дня і Пентагон і російська сторона заявили, що крейсер на плаву. Проте вночі 14 квітня повідомили – крейсер втратив стійкість і затонув. Вже пізніше стало відомо, що 13 квітня російський крейсер сам зненацька зайшов у зону поразки українських ракет. І як тільки це зафіксували, одразу випустили дві ракети “Нептун”.

Співрозмовник повідомив, що 13 квітня російський ракетний крейсер “Москва” стояв у Чорному морі приблизно за 120 км від берега. Україна на момент повномасштабного вторгнення РФ не мала загоризонтних радарів, а звичайний радар показувати цілі на такій відстані не може. Окупанти знали про це, тому почувалися цілком безпечно.

За його словами, близько 16 години 13 квітня оператор комплексу “Нептун” отримав несподівані дані – звичайний радар показував велику ціль приблизно за 120 км від берега. Об’єктом такого розміру у цьому секторі Чорного моря міг бути лише крейсер “Москва”. 

Українські ракетники кажуть, що побачити ворожу ціль допомогла сама природа. Через те, що над морем стояли щільні хмари, сигнал від радара відбивався від них до поверхні води, а від води назад до хмар – і в такому коридорі радар несподівано дістав до крейсера.

“Україні 13 квітня несподівано допомогла сама природа. Оператор “Нептуна” не мав би дістати “Москву” звичайним радаром, але саме це і сталося. Тож після кількох хвилин важких вагань та консультацій він віддав команду “пуск”, і дві ракети з невеликим інтервалом вилетіли в бік російського крейсера”, – розповів експерт.

На його думку, успішності цієї операції сприяли не лише погодні умови, а ще й самовпевненість росіян у своїй недосяжності для українських сил, і ймовірно те, що ворог не активував на крейсері системи ППО.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.