У Пентагоні підтвердили, що крейсер РФ затопила Україна

У Пентагоні підтвердили, що крейсер РФ затопила Україна

Крейсер «Москва» / фото: Википедия

Російського ракетного крейсера «Москва», який затонув після того, як на борту виникло пошкодження та подальша пожежа, було підстрелено двома українськими ракетами «Нептун». 15 квітня надійшло підтвердження від представника США.

Про це повідомляє The Wall Street Journal.

Крейсер “Москва” був пошкоджений внаслідок потужного вибуху. Через деякий час після цього він потонув. Представник Пентагону зазначае, що це дуже велика втрата для РФ, яка сильно вдарила по самолюбству. Можливо, в такий спосіб навіть вдасться підірвати моральний дух окупантів. Також є інформація про те, що, швидше за все, на кораблі було чимало людей, тому є загиблі. Безпосередньо під час вибуху був убитий капітан 1-го рангу Антон Купрін.

У свою чергу російська сторона заявляє, що на борту виникла пожежа, яку не вдалося ліквідувати. Саме вона спричинила вибух великої кількості боєприпасів, а також подальшу евакуацію команди, що складається з 500 осіб. Затоплення корабля сталося тоді, коли його намагалися буксирувати до берегу, адже спостерігалися штормові умови. Варто зазначити, що метеорологи відзначають, що на момент затоплення корабля море було абсолютно спокійне.

Судно, під час влучення в нього антикорабельних ракет «Нептун» українськими військами, знаходилося на відстані близько 60 миль від Одеси. Представники Пентагону додали, що після того, що сталося, багато російських кораблів залишили північну частину Чорного моря. Звичайно, втрата всього одного корабля не дає надто великої переваги, але є доказом, що ЗСУ може завдавати серйозних ударів і виявляти свою винахідливість. За останні кілька тижнів це вже другий корабель РФ.

Крейсер «Москва» вважався надійно захищеним, адже на ньому був присутній трирівневий ППО. Джонатан Бентам зазначив, що система ближнього бою могла виконувати майже 5 тисяч пострілів за одну хвилину. Це дозволяло створити навколо корабля стіну з зенітного вогню. Плюсом у цій ситуації є те, що без «Москви» чорноморський флот Росії став дуже вразливим і тепер ЗСУ має більше шансів завдавати нищівних ударів БПЛА та ракет. Варто зазначити, що РФ має кілька крейсерів, які мають приблизно такі самі характеристики, але вони ніяк не можуть допомогти флоту, адже Туреччина закрила протоку Босфору для військових кораблів.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.