Росіяни втратили довіру до заяв Путіна і Міноборони, – ISW

Росіяни втратили довіру до заяв Путіна і Міноборони, – ISW

Путін та Шойгу / фото: 5 канал

На тлі численних стратегічних поразок у війні Росії проти України різко падає довіра пересічних росіян до заяв Кремля та Міністерства оборони. Путін це усвідомлює, але готовий до критичних нападів задля збереження свого режиму.

Про це повідомляє Інституту вивчення війни (ISW).

Дослідники вважають, що для Путіна зараз вкрай важлива підтримка російських військових дій на території України хоча б певною кількістю свого населення. Саме тому очільник Кремля посилив підтримку незалежності репортажів російських milblogger (milbloggers – military bloger, військовий оглядач – ред.).

Тут згадується про понад 500 відомих російських блогерів та військових журналістів, які висвітлюють події на фронті з чітким провоєнним акцентом та збереженням російських націоналістичних поглядів.

“Кремль дозволив постійно зростаючій неформальній спільноті блогерів зайняти напівофіційну, але незалежну позицію, незважаючи на посилення внутрішніх репресій та цензури”, – йдеться у звіті.

Спільнота milblogger складається з різних персонажів. Тут є й ті, хто підтримує Кремль, критикуючи при цьому російське військове командування, й ті, хто прямо звинувачує президента Росії Путіна в послідовних військових невдачах армії РФ в Україні.

“Російські milblogger не просто підтримують війну — вони стають групою із виразним голосом у Росії. Мілблогери пропонують дуже неформальну платформу, яка різко відрізняється від структурованого уявлення війни Міноборони Росії. Mілблогери здебільшого публікують власний контент у російських соціальних мережах, таких як Telegram, VK та RuTube, у невимушеній та доступній формі”, – зазначають експерти ISW.

Наразі залишається відкритим питання, чи залишаться мілблогери вірними кремлівському диктатору, якщо російська армія й надалі буде зазнавати нищівних втрат на полі бою. 

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.