Фейгін розповів, хто винен за провал у Херсоні

Фейгін розповів, хто винен за провал у Херсоні

Путін та Шойгу / фото: ukranews.com

Марк Фейгін вважає, що рішення про відхід російської армії з правобережжя Херсонщини було прийнято особисто Путіним. Розуміючи всю складність і непопулярність цього рішення, Кремль вирішив не обговорювати це публічно і максимально дистанціюватися.

Про це повідомляє Обозреватель.

Правозахисник вважає, що наразі Кремль шукає способи виправдати Путіна за поразку у Херсонській області і перекладає вину на Міноборони Росії. Саме тому прес секретар президента РФ Дмитро Пєсков всі незручні питання стосовно “від’ємного наступу” росіян переадресовує міністру оборони Сергію Шойгу.

“Звичайно, рішення ухвалював тільки Путін. Це було зрозуміло навіть за тим, як воно реалізовувалося. Причому не миттєво. Я нагадаю, що Суровікін підбирався до цього здалеку”, — зауважив Фейгін.

Експерт нагадав, що Сергій Суровікін, який назначений командувачем російських військ в Україні заздалегідь попереджав про “складні рішення” в окупованій Херсонщині. Тоді Суровікін заявляв, що найбільш доцільним варіантом, що збереже  боєздатність військових угруповань може бути організація оборони бар’єрного рубежу на лівому березі Дніпра.

“Цілком схоже на схему, що в усьому винні бояри, а цар не винен. Але ухвалював рішення він”, — вважає Фейгін і додає, що “якби це було щось спонтанне, тоді можна було б міркувати. Але ієрархія така, що такі рішення узгоджуються заздалегідь, усе було обговорено і продумано”.

На думку російського правозахисника, ця схема не матиме для Путіна успіху, коли поразка у війні буде очевидною усім.

“Війну починав Путін, зрештою, він — верховний головнокомандувач. Те, що він намагається дистанціюватися, не означає, що він просто так зможе зняти із себе відповідальність. Буде складно переконати населення, що він би війну виграв, а генерали програли”, — резюмує експерт.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.