Чому російська армія втекла з Херсона: пояснення ISW

Чому російська армія втекла з Херсона: пояснення ISW

Російські окупанти / фото: 5 канал

Очільник Кремля, ймовірно, дав прямий наказ генералу Суровікіну на відведення російських військ із західної частини Херсонської області, яке святково для українців завершилося 11 листопада. Натомість, Путін розраховує отримати повний контроль над усією Донецькою областю. Робиться ставка на сили новомобілізованих, зеків-вагнерівців, російського добровольчого резерву та військ, що відійшли з Херсонщини.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Аналітики зазначають, що версія голови Українського центру оборонних стратегій Андрія Загороднюка про здачу Херсону в обмін на успішний наступ росіян на Донбасі, є найбільш імовірним поясненням того, що відбувається зараз на театрі воєнних дій. Нагадаємо, що з кінця жовтня значно активізувалася інтенсивність російських наступальних операцій в районі Бахмута та Вугледара на Донеччині.

Прогнозується, що наступ армії РФ на Донецькому напрямку в найближчі тижні активізується і окупанти зможуть посилити угруповання у цьому регіоні за рахунок евакуйованих з-під Херсону військ. Це створить певні труднощі для українських захисників та змусить командування перекинути частину військ із правого берега Дніпра на Донбас. Втім, на думку американських аналітиків, для Росії ця військова задумка успіху не матиме, і Україна зможе не лише зупинити наступ на Донеччині, але й відвоювати частину Луганської області.

“Немає підстав прогнозувати, що погано навчені, неякісно оснащені та низькоморальні російські резервісти зможуть зупинити українські війська, підбадьорені своїми перемогами”, — наголошують аналітики ISW.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.