Коли ЗСУ повністю звільнять правобережжя Херсонщини: прогноз ISW

Коли ЗСУ повністю звільнять правобережжя Херсонщини: прогноз ISW

Коли ЗСУ звільнять правобережжя Херсонщини / фото: Слово і Діло

В американському інституті вивчення війни спрогнозували, коли українська армія візьме під свій контроль правий берег Херсонської області.

Про це повідомляє ISW.

Наразі ЗСУ вже на фінальному етапі  зачищення від окупантів правого берега Херсонської області. Втім, значна частина росіян тим часом втекла на лівобережжя. У самому Херсоні з п’ятниці, 11 листопада, перебувають Сили спеціальних операцій Збройних сил, інші українські захисники – на підступах до міста. 

На правому березі рештки армії РФ все ще залишаються, про це звітують аналітики ISW. Ймовірно, окупанти розпорошені по всій території області та намагаються знайти шлях втечі, оскільки українська армія просувається до річки Дніпро. По інформації Генштабу бійці ЗСУ в деяких місцях Херсонщини вже дійшли до правого берега Дніпра.

Вихід усіх окупаційних військ з Херсона і перенаправлення їх на лівий берег Дніпра підтвердили в Міністерстві оборони Росії, зазначивши, що жодної одиниці військової техніки та озброєння на правому березі не залишено і втрат особового складу немає. Пропагандистські видання пишуть, що відхід російських загарбників тривав 3 дні й завершився о 5 ранку 11 листопада.

Експерти ISW впевнені, що найближчими днями ЗСУ продовжуватимуть просуватися основними дорогами в напрямку Дніпра та звільняти нові населені пункти. Зокрема, ті, що розташовані між Херсоном і Бериславом, безпосередньо на західному березі Дніпра.

Припускають, що все правобережжя Херсонщини звільнять вже невдовзі. “Українські сили швидко завершать звільнення будь-яких територій, які ще не перебувають під їх контролем”, – резюмується у звіті.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.