До Землі на великій швидкості наближається великий астероїд

До Землі на великій швидкості наближається великий астероїд

До Землі наближається астероїд / фото: Facebook

Вчені NASA попередили, що до нашої планети наближається потенційно небезпечний астероїд. Зближення із Землею відбудеться 12 серпня. Космічний камінь має не тільки великий розмір, але ще й рухається на понадзвуковій швидкості. Астероїд можна порівняти з синім китом, а швидкість його польоту досягає 33 тисяч кілометрів за годину.

Про це повідомляє Live Science.

Звук в повітрі рухається зі швидкістю близько 1200 кілометрів за годину. НАСА каже, що астероїд, який віднесли до числа потенційно небезпечних об’єктів, пересувається на неймовірно великій швидкості.

Діаметр космічного каменю, що отримав назву 2015 FF, становить приблизно 13-28 метрів. Він пролетить повз нашу планету на відстані близько 4,3 мільйона кілометрів. Якщо розглядати космічні мірки, то така відстань зовсім невелика, і тому об’єкт може становити серйозну загрозу для нашої планети, якщо траєкторія його польоту зміниться.

Ті астероїди, які знаходяться в космічному просторі на відстані не більше 200 мільйонів кілометрів, належать до числа навколоземних. Якщо вони летять повз нашу планету на відстані, яка менше ніж 7,8 мільйона кілометрів, то відразу стають потенційно небезпечними.

Фахівці кажуть, що в будь-який момент в космосі можуть трапитися якісь непередбачені ситуації, які вплинуть на орбіту небезпечного об’єкта. На траєкторії польоту може позначитися навіть земне тяжіння або ж, наприклад, зіткнення з іншим космічним каменем. Саме тому вчені уважно спостерігають за всіма потенційно небезпечними астероїдами, падіння яких на Землю може призвести до катастрофи.

Разом із тим експерти заспокоюють, що до кінця 21 століття можна не боятися падіння астероїда. На сьогодні не було помічено космічні камені, які дійсно можуть загрожувати людству. Одночасно з цим все може змінитися в будь-який момент, тому припиняти спостереження фахівці не будуть.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.