До Землі на великій швидкості летить астероїд

До Землі на великій швидкості летить астероїд

До Землі мчить астероїд / фото: 1prof.by

Потенційно небезпечний об’єкт рухається в бік нашої планети. Величезний астероїд наблизиться до Землі ближче до Святвечора, тому астрономи його прозвали «Різдвяний».

Про це повідомляє Daily Mail.

У Європейському космічному агентстві (ЄКА) розповіли, що цей астероїд називається 2015 RN35. Його розмір 140 метрів. За стандартами NASA такі величезні об’єкти відносяться до потенційно небезпечних. А це означає, що при зіткненні з землею можуть статися катастрофи планетарного масштабу.

Швидкість в астероїда теж значна, приблизно 21 тисяча км/год. Астрономи вже давно стежать за цим об’єктом і прораховують його траєкторію. За їхніми розрахунками 2015 RN35 наблизитися до Землі на відстань 680 тис. км. Згідно з протоколами безпеки, якщо якийсь об’єкт наблизитися до Землі на 7,5 млн км, його відносять до потенційно небезпечних.

З чого він складається — поки це невідомо. Орбіта, по якій він мчить вивчена дуже погано. Тому точну траєкторію розрахувати дійсно складно. На щастя, він вже давно знаходиться в полі спостереження.

Експерти стверджують, що їх розрахунки вірні й боятися нічого. Звичайно, хочеться їм охоче вірити, а не стати жертвами пост апокаліптичного сюжету.

У ЄКА кажуть, що люди, у яких є вдома телескоп, зможуть побачити цього гіганта. Його навіть можна буде сфотографувати. 19 грудня в міру віддалення від Землі є можливість споглядати одну з потенційних загроз для людства.

На цьому сюрпризи з космосу не закінчуються. Вже 14 грудня повз планету пролетять ще два астероїди, але вони на багато меншi, ніж цей. Один з них всього 26 метрів в довжину, а другий 22 метри.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.