До Землі наближається 700-метровий астероїд: що відомо

До Землі наближається 700-метровий астероїд: що відомо

До Землі наближається астероїд / фото: 1prof.by

У бік Землі летить потенційно небезпечний астероїд. Розміри у нього гігантські, швидкість величезна. Чи варто турбуватися землянам про кінець світу?

Про це повідомляє Space.com.

Виявили небезпечний астероїд в NASA, крім цього експерти розрахували його розміри та траєкторію польоту. Космічний об’єкт отримав назву 2022 RM4. Його передбачуваний діаметр від 330 до 740 метрів. Це трохи менше, ніж Бурдж-Халіф в Дубаї. Швидкість 2022 RM4 в 68 разів більше, ніж швидкість звуку і становить 84,5 тисячі км/год.

Астероїд пролетить біля Землі на відстані 2,3 млн км. Для порівняння, відстань між Місяцем і Землею менша в 6 разів, але навіть ця дистанція вважається величезною за космічними мірками.

Цього разу Земля в безпеці. У NASA розповіли, що будь-який об’єкт, який проноситься біля нашої планети в межах 7,5 млн км, вважається «потенційно небезпечним». Також такими можуть визнати об’єкти, розміри яких перевищують 150 метрів.

Як тільки метеорит починають вважати потенційно небезпечним, астрономи починають за ним пильно стежити. Фахівці вивчають різні відхилення в траєкторії, використовуючи спеціальний радар. Це потрібно для того, щоб вчасно прорахувати можливе зіткнення з Землею і спробувати запобігти його.

Як можна збити астероїд у космосі? Справа складна, але космічні агентства всього світу розробляють алгоритм дій на випадок небезпеки. У бік космічного об’єкта можуть направити супутник або багато супутників, а також ракети: балістичні або ядерні.

Подібні випробування в космосі вже проводилися і мали успіх. Відомо, що 26 вересня космічний корабель DART перенаправив астероїд Діморфос. Це перший подібний досвід, і реалізували його американці.

Тепер і Китай сподівається, що зможе досягти успіхів у збитті астероїда. Китайські астронавти спробують запустити 23 ракети по астероїду Бенну, тому що супутником жертвувати не готові.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.