Вчені з’ясували, коли насправді з’явилася Земля

Вчені з’ясували, коли насправді з’явилася Земля

Коли з’явилася земля / фото: freepik.com

З’явилася теорія, згідно з якою Земля та інші планети Сонячної системи, з’явилися одночасно з Сонцем. Про це вперше заявили вчені з Інституту астрофізики Кембридзького університету. Дослідники впевнені, що всі планети ростуть одночасно і паралельно.

Про це повідомляє Forbes.

Згідно з новими дослідженнями ті теорії про формування, у яких планети з’являються тільки при досягненні світила певних розмірів, можуть бути не вірні. Раніше вважали, що Сонце з’явилося 4,6 млрд років тому. А з часом з хмари газу та пилу почали формуватися планети Сонячної системи.

У Кембридзьких вчених при вивченні подібних теорій виникло одне невирішене питання. Стає незрозуміло, а, коли починається формування планет: коли батьківська зірка ще росте або через мільйони років. Про це розповіла провідна авторка дослідження Емі Бонсор.

У своєму дослідженні вивчали систему ALMA. Там вивчали атмосферу білих карликів (так називають залишки сонцеподібних зірок). В їх атмосфері у високій концентрації виявлені залізо, магній, кальцій. Ці хімічні елементи потрапили туди через падіння астероїдів.

Формування планет починається з диска водню, а також за участю гелію. На цьому не все, ще потрібні частинки льоду і пилу, ось вони повинні об’єднатися і створити планетезималі. Ці утворення збільшуються в розмірах і з часом перетворюються на астероїди або планети. Так пояснює походження планет стара теорія.

Вчені з Кембриджа впевнені, формування Землі могло початися одночасно з формуванням Сонця. Якщо ця теорія знайде підтвердження, це стане переломним моментом у науці. Тоді на появу нових систем, планет, метеоритів можна буде поглянути під іншим кутом. В такому випадку, людство, можливо вирішить ще багато космічних загадок.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.