Всередині Землі знаходиться гігантський океан: нове дослідження вчених

Всередині Землі знаходиться гігантський океан: нове дослідження вчених

Всередині Землі знаходиться гігантський океан / фото: pixabay.com

Під поверхнею нашої планети знаходиться величезна кількість таємниць і вченим вдалося розкрити ще одну з них. Вони встановили, що всередині Землі розташовується гігантський океан. Він неймовірно великий. Його розміри перевищують в 6 разів розміри всіх наземних океанів.

Про це повідомляє Futurism.

Співробітники Інституту геонаук університету Гете у Франкфурті порівняли проведене дослідження з популярним романом Жуля Верна «Подорож до Центру Землі». Вони впевнені в тому, що письменник мав рацію щодо того, що в самому центрі нашої планети розташовується океан величезних розмірів.

Вперше про це вчені почали замислюватися ще у 2014 році. Тоді вони зайнялися дослідженням алмазу, який сформувався в перехідній зоні Землі. Варто відзначити, що дана область знаходиться між верхньою і нижньою мантією нашої планети. Вони встановили, що всередині мінералу знаходиться рінгвудит. Цей елемент здатний дуже добре затримувати воду. Його утворення відбувається в результаті впливу сильного тиску і високої температури, яка присутня в мантії Землі.

Кілька років тому експертам вдалося вивчити буквально один зразок, тому це не давало ніяких гарантій щодо того, що глибоко під поверхнею Землі знаходиться вода. Деякий час назад було проведено чергове дослідження ще одного алмазу. Він утворився на глибині практично в 660 кілометрів нижче Ботсвани, що в Південній Африці.

Дослідження продемонструвало, що в надрах Землі знаходиться набагато більше вуглекислого газу і води, ніж передбачалося раніше. Франк Бренкер говорить про те, що резервуар, в якому міститься вода, відрізняється від класичного уявлення про океан. Це суміш відкладень і водовмісних порід, яка має дуже темний колір і знаходиться під неймовірно великим тиском.

Вчений додав, що в суміші є багато води та вуглекислого газу. Одночасно з цим експертам ще не вдалося підрахувати, яка саме кількість води може надходити в перехідну зону у вигляді карбонатів і різноманітних мінералів. Також були зроблені попередні висновки щодо того, що всього в одній перехідній зоні нашої планети знаходиться приблизно в шість разів більше води, ніж у всьому Світовому океані.

Надалі фахівці збираються провести додаткові дослідження для того, щоб отримати нову інформацію щодо колообігу води на Землі. Також вони сподіваються зрозуміти, які саме зміни трапилися з планетою за весь час її існування.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.