Вчені виявили ще один негативний наслідок COVID-19 для здоров’я

Вчені виявили ще один негативний наслідок COVID-19 для здоров’я

Пандемія коронавірусу / фото: pixabay.com

COVID-19 дає ускладнення на серце, через це різко зросла кількість серцевих нападів у всьому світі. Навіть варіант вірусу Омікрон, який є менш агресивним, ніж попередники, провокує інфаркти. У групі ризику опинилися не тільки літні люди, а й категорія населення у віці 25-44 роки.

Про це повідомляє  Journal of Medical Virology.

До появи коронавірусу у світі спостерігалася позитивна тенденція. З року в рік все менше людей стикалися з серцевим нападом. Вчені досі вивчають, як коронавірус впливає на організм і до кінця незрозуміло, чи є якийсь взаємозв’язок між ускладненнями та статтю, віком етнічною або расовою приналежністю. Про це заявив доктор медичних наук і автор перших досліджень Йі Хуей Йо.

Для досліджень ЦКЗ використовує дані щодо COVID-19 у всьому світі. У період з квітня 2012 року по березень 2022 року було зафіксовано 1522699 смертей від інфаркту міокарда (гострий серцевий напад). Дослідники порівняли вік померлих, допандемічні та пандемічні показники й прийшли до таких висновків:

За рік до пандемії було зафіксовано 143 787 смертей від гострого серцевого нападу. У перший рік, коли по Землі розбушувався COVID-19 кількість смертей зросла на 14%.

На другий рік пандемії смертність від інфаркту зросла на 29,9% серед людей від 25 до 44 років. Серед вікової категорії 45-64 роки показник зріс на 19,6%, а серед людей 65+ на 13,7%.

Вчені впевнені, що коронавірус може провокувати появу або загострення ішемічної хвороби серця, але довести це науковим шляхом поки не можуть. Пандемія зачіпає всі сфери життєдіяльності: особисту, робочу, соціальну. Не можна виключати, що на локдауні, до серцевих захворювань міг привести хронічний стрес. В той самий час не можна виключати й прямий вплив хвороби на зміни в роботі серцевого м’яза.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.