Омікрон має тваринне походження: нове дослідження

Омікрон має тваринне походження: нове дослідження

Омікрон має тваринне походження / фото: freepik.com

Вчені з Медичної школи Університету М і директор Центру дослідження коронавірусу провели дослідження, яке дало більше уявлення про Омікрон. Висока ймовірність того, що він має тваринне походження і здатний заражати багато видів.

Про це повідомляє Medicalxpress.

Вчені говорять наступне: дослідження показало, що Covid-19 може заражати багато видів тварин. Це є основною причиною того, що регулярно з’являються нові варіанти вірусу. У зв’язку з цим вчені наполягають на посиленому нагляді за гризунами. Це може запобігти еволюції вірусної інфекції.

Коли Covid-19 з’явився вперше, вчені довго не могли встановити: як він передався, звідки стався. Були різні версії, але найбільше експерти схилялися до того, що він передався від кажана до людини. Багато наукових робіт були спрямовані на підтвердження цієї теорії. Нарешті вони мають остаточне підтвердження.

“Передача коронавірусу від тварини людині буде продовжуватися і далі. Це несе сильну загрозу для глобального здоров’я всього людства. Є припущення, що всі коронавіруси, які сьогодні циркулюють, походять від тварин” — таку думку висловив доктор Фанг Лі.

Проведення структурно-біологічного аналізу допомогло виявити кілька мутацій в шипоподібних білках Омікрона. Вони унікальні, тому що адаптовані до рецептора миші, але несумісні з людиною. Це може вказувати на те, що хвороба спочатку має тваринне походження.

Це дуже важливий етап еволюції Covid-19, коли шипоподібний білок зв’язується з рецептором господаря та адаптується до нього. Омікронні мутації вчені називають еволюційним слідом, який вірус залишив під час передачі від одного біологічного виду іншому. Дослідження допомогло відновити ці тонкі сліди та ідентифікувати їх.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.