Вчені розкрили секрет приготування міцної кави

Вчені розкрили секрет приготування міцної кави

Як заварити ідеально міцну каву / фото: freepik.com

Кава — напій, який потрібно вміти правильно заварювати. Інакше смак, аромат і міцність будуть зіпсовані. Чашка кавового напою — це джерело енергії та бадьорості. І щоб отримати максимально користі від його вживання, потрібно вміти його готувати.

Про це повідомляє Science Alert.

У кавоварці процес приготування відбувається автоматично. Людині нічого не потрібно робити. А ось якщо використовується турка або гейзерка, потрібно дотримуватися рекомендацій.

Якщо кава приготована правильно, у неъ обов’язково буде коричнева пінка — це крема (наголос на а). Для її отримання потрібен слабкий вогонь. Напій повинен поступово віддавати свої властивості.

Не кип’ятіть каву. Її потрібно доводити до кипіння і відразу знімати з вогню. При активному кипінні знищуються всі корисні властивості.

Що говорять вчені

Вчені вивчали різні способи приготування кави і прийшли до наступних висновків:

  • Еспресо — найміцніший з усіх видів приготованої кави. У ньому в три рази більше кофеїну, ніж в американо, капучіно, рістретто та ін.Тому, якщо бажаєте отримати заряд бадьорості на весь день, заварюйте його.
  • Френч-прес і аеропрес дають не такий приголомшливий результат. Якщо заварити каву цими методами, то кількість кофеїну в чашці еспресо буде всього лише у два рази більше.

Щоб правильно приготувати еспресо, беріть каву дрібного помолу. Чим дрібніше, тим краще контакт з водою. Порошок віддасть максимум кофеїну, і напій вийде міцним і смачним.

Готування на піску в турці — ще один спосіб, який радять використовувати вчені. Для нього потрібен особливий кварцовий пісок. А гріти його можна у звичайній сковороді із товстим дном.

Холодний спосіб приготування. Про нього мало хто знає, хоча методика проста — спочатку заварювати у турці, а після заварювання потрібно залишити напій, щоб він охолов і настоявся кілька годин. Потім рідину відокремте від гущі та насолоджуйтеся смаком.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.